Україна є членом
Всесвітньої
Метеорологічної
Організації

ЗВЕНИГОРОДКА
інше містоБахмутАсканія НоваБ.Дністр.Б.ЦеркваБаришівкаБаштанкаБердянськБереговоБережаниБехтериБіловодськБілогорськБілопілляБобринецьБогодухівБолградБориспільБотієвоБродиВ.БерезнийВ.БурлукВ.ВолинськийВ.Олександр.Вес.ПоділВилковоВінницяВознесенськВолновахаГадячГайворонГайсинГенічеськГлухівГубинихаГуляй ПолеДебальцевоДніпроДолинаДолинськаДонецькДрогобичДружбаДубноЖашківЖитомирЖмеринкаЗапоріжжяЗатишшяЗвенигородкаЗнаменкаЗолотоношаЗолочівІвано-ФранківськЧорноморськІзмаїлІзюмК.ПодільскийКам'янкаКанівКерчКиївКирилівкаКропивницькийКобелякиКовельКоломакКоломияКомісарівкаСлобожанськеКонотопКоростеньПокровськКрасноградКременецьКривий РігКуп'янськЛебединЛозоваЛубниЛуганськЛуцькЛюбашівкаЛюбешівЛьвівМаневичіМаріупольМелітопольМиколаївМиронівкаМіжгір'яМог.-ПодільсМостискаН.ВолинськийН.ВоротаН.КаховкаН.СірогозиН.СтуденийН.УшицяНіжинНікопольНоводністровськНовомиргородНовопсково.ЗмiїнийОвручОдесаОлевськОстерОчаківПавлоградПервомайскПлайПожежевськаПокошичиПолтаваПомошнаПрилукиПришибРава-РуськаРахівРівнеРоздільнаРомниСаратаСарниСватовоСвитязьСвітловодськСелятинСеменівкаСербкаСинельниковоСімферопольСлавськеСмілаСтрийСтрілковеСумиТернопільТетерівТроїцькеТуркаУжгородУманьФастівХарківХерсонХмiльникХмельницькийХорлиХустЧаплиноЧеркасиЧернівціЧернігівЧигиринЧорнобильЧорноморськеЧортківШепетівкаЩорсЯворівЯготинЯмпільЯремча
22 квітня
5:53
14:05
19:58
Поточна погода
11.3 °
Вітер
2 м/c
Волог.
43 %
Тиск
743 мм рт. ст.
Прогноз
Погоди
22.04 Нд 23.04 Пн 24.04 Вт 25.04 Ср 26.04 Чт
Ніч День Ніч День Ніч День Ніч День Ніч День
Хмарність та опади
Температура, °C 8..10 17..19 7..9 16..18 7..9 16..18 9..11 17..19 9..11 17..19
Вітер, м/c 7-12 7-12 5-10 5-10 5-10 5-10 3-5 5-10 3-8 7-12
Напрям вітру

Про розвиток весняного водопілля на річках Дніпро і Десна у межах Києва станом на 20 квітня 2018р. 

 Станом на 20 квітня 2018 р. продовжується підвищення рівнів води на Верхньому Дніпрі і Десні з помірною добовою інтенсивністю, переважно 4-10 см. На Прип’яті та її притоках рівні води знижуються, у нижній течії Прип’яті (в зоні ЧАЕС) максимум водопілля пройшов у межах русла річки і відмічався 12-14 квітня.

Після завершення сніготанення (1-5 квітня) у басейні Дніпра відмічається стійкий дефіцит опадів. Це обумовлює більш повільний ріст рівнів води, зменшення інтенсивності зростання водності річок та загрози негативних наслідків. До кінця квітня очікується проходження максимумів на Верхньому Дніпрі, а в середині травня - по Десні. Тобто, поточної весни максимуми водопілля по трьох головних річках – Дніпру, Прип’яті і Десні надходять до м. Києва у різні, значно віддалені в часі один від одного, строки, що зазвичай зменшує вирогідність негативних наслідків.

Хід рівнів води Дніпра у Києві також значною мірою залежить від режиму скидів води Київської та Канівської ГЕС, які на початок цьогорічного водопілля мали достатній вільний обсяг для найбільш оптимального пропуску весняного стоку. Так, станом на 20 квітня рівень води Київського водосховища дорівнював 102,38 м БС (на 62 см нижче проектного), а Канівського 91,29 м БС (на 21 см нижче проектного). Середня водність Дніпра біля Києва за 18 діб квітня дорівнює 3040 м3/с (82 % місячної норми).

З початку квітня витрата води Дніпра у Києві (яка включає в себе кількість води, що скидає Київська ГЕС, та надходить по Десні) з початку квітня збільшилася від 2190 до 3500 м3/с (12.04). При цьому рівень води у створі гідрологічного поста Київ піднімався 12-14 квітня до відмітки 572 см над «0» поста.

Надалі, до кінця квітня різкого підвищення рівнів води Дніпра у Києві ми не очікуємо; рівень води, за рахунок регулювання стоку Київською ГЕС і поступового зростання водності Десни, не перевищуватиме 580-590 см над «0» поста, без загрози негативних наслідків для об’єктів і територій у міській та приміській зоні.

У середині травня, при проходженні максимуму водопілля по Десні (висотою  у створі гідропоста Літки 420-460 см над "0" поста)  рівень Дніпра у Києві може повторно підвищитися – до 600-620 см над «0» поста. Ці рівні води є безпечними, лише можливий вихід води на прирічкові території (пляжі) у межах міських зон відпочинку.

Середнє багаторічне значення (з 1877 р.) максимального рівня водопілля у створі гідрологічного поста Київ дорівнює 705 см над "0" поста або 94,05 м БС, а за період експлуатації Київського водосховища (з 1964 р.) – 634 см над "0" поста або 93,34 м БС.

Український Гідрометцентр проводить постійний аналіз поточної та очікуваної гідрометеорологічної ситуації на Дніпрі і Десні. Про її розвиток,в разі різкої її зміни, інформуватимемо зацікавлених споживачів та через сайт Центру.  

 

Про фактичний та очікуваний розвиток весняного водопілля на річках України у 2018 р.

(за даними станом на 12 квітня)

Протягом  минулої   доби активний    розвиток   водопілля тривав на  Верхньому Дніпрі та   Сожі, стік яких формує приплив води до Київського водосховища; на Десні, Пслі  біля м. Суми та на пригирловій ділянці  річки  Оріль (Дніпропетровська область) з добовою інтенсивністю росту рівнів до 34см. На притоках Середнього Дніпра в Сумській та Полтавській областях  розвиток водопілля уповільнився – добове підвищення рівнів становило  2-6см за добу,  у  верхів’ях цих річок та на більшості їх приток в першій декаді квітня пройшли максимуми водопілля висотою 1,5 – 2,5м; на більшості ділянок Сули, Псла, Ворскли та їх приток триває значне затоплення заплав.  Вода вийшла на заплаву Верхнього Дніпра у Чернігівській обл. та відбувається її подальше затоплення.

У другій половині квітня  триватиме подальший ріст рівнів водопілля: 

- на Верхньому Дніпрі (Чернігівська обл.)  з подальшим збільшенням шару води на заплаві, досягненням небезпечних позначок підтоплень (обтоплень), порушення транспортного сполучення сільських населених пунктів у Чернігівському і Ріпктнському районах обл.. Проходження максимум водопілля передбачається 26 квітня – 2 травня;

- на Десні, Сеймі з подальшим виходом води на заплаву і досягненням небезпечних позначок  обтоплення територій і об’єктів, розташованих на заплаві (частин населених пунктів, присадибних ділянок, перелив води через автодороги місцевого значення), порушення транспортного сполучення у Чернігівському, Новгород-Сіверському, Коропському, Куликовському, Менському, Сосницькому районах Чернігівської області. Проходження максимумів на ділянці Десни Чернігів – Літки очікується у середині травня.

На притоках Прип’яті у першій декаді квітня сформувалися максимуми водопілля з утриманням затоплення річкових заплав. У нижній течії Прип’яті (ділянка Мозир - гирло) упродовж 8 -12 квітня відбувається формування максимуму поточного водопілля (за висотою нижчого за середні показники), без загрози негативних наслідків для зони ЧАЕС.  

На решті рівнинних річок країни відбувається повільне зниження рівнів  весняного водопілля   переважно на 2-6см за добу; на річках Айдар та Деркул  (притоки Сіверського Дінця  у Луганській області)  рівні води  знижувались з добовою інтенсивністю 13 - 42см,  залишається перевищення небезпечних відміток  підтоплення, особливо значне на Айдарі біля п. Новоселівка на  0,5-1,6м.    Вода також  утримується на заплаві річок у межах окремих населених пунктів Луганської області.

На ділянці Дунаю Рені - Кілія  рівні води продовжували знижуватись  на 2-3 см за добу,  біля м. Вилкове на 08 год. 12квітня рівень води становив 161см, зберігається перевищення відмітки початкового підтоплення незаселеної частини міста.

На річках Карпат рівні води переважно знижувались з добовою інтенсивністю до 14см, за виключенням окремих гірських приток Дністра,  де внаслідок дощів та танення снігу у горах  відмічались підвищення рівнів води на 5-37 см за добу, без негативних наслідків. Продовжується наповнення Дністровського водосховища з добовою інтенсивністю 11-14 см з метою забезпечення запасу води у ньому для виконання у другій половині квітні екологічного попуску у нижню течію Дністра.

Вода утримується на заплавах багатьох ділянок річок у Львівській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Чернігівській, Сумській, Полтавській, Харківській, Луганській областях та окремих ділянках річок у Київській, Черкаській, Вінницькій, Кіровоградській, Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Одеській, Закарпатській  областях.

Величина та строки проходження максимуму поточного водопілля на Дніпрі у Києві визначатиметься режимом скидів води Київської та Канівської ГЕС, ймовірні строки формування – перша декада травня, без загрози небезпечних наслідків для житлової забудови, інфраструктури міста, можливий лише короткочасний вихід води на заплаву у межах зон відпочинку, а також на понижені прируслові ділянки садово-дачної забудови у міській і приміській зонах.

 

 

Гідрометеоцентр
Інформація для ЗМІ
Послуги
Погода і здоров’я
Метеорологічні попередження
Гідрологічні попередження
Сніголавинна ситуація
Супутникова інформація
Радарна інформація
Транскордонне співробітництво в басейні р. Дністер
Всесвітній метеорологічний день