Україна є членом
Всесвітньої
Метеорологічної
Організації

КРОПИВНИЦЬКИЙ
інше містоБахмутАсканія НоваБ.Дністр.Б.ЦеркваБаришівкаБаштанкаБердянськБереговоБережаниБехтериБіловодськБілогорськБілопілляБобринецьБогодухівБолградБориспільБотієвоБродиВ.БерезнийВ.БурлукВ.ВолинськийВ.Олександр.Вес.ПоділВилковоВінницяВознесенськВолновахаГадячГайворонГайсинГенічеськГлухівГубинихаГуляй ПолеДебальцевоДніпроДолинаДолинськаДонецькДрогобичДружбаДубноЖашківЖитомирЖмеринкаЗапоріжжяЗатишшяЗвенигородкаЗнаменкаЗолотоношаЗолочівІвано-ФранківськЧорноморськІзмаїлІзюмК.ПодільскийКам'янкаКанівКерчКиївКирилівкаКропивницькийКобелякиКовельКоломакКоломияКомісарівкаСлобожанськеКонотопКоростеньПокровськКрасноградКременецьКривий РігКуп'янськЛебединЛозоваЛубниЛуганськЛуцькЛюбашівкаЛюбешівЛьвівМаневичіМаріупольМелітопольМиколаївМиронівкаМіжгір'яМог.-ПодільсМостискаН.ВолинськийН.ВоротаН.КаховкаН.СірогозиН.СтуденийН.УшицяНіжинНікопольНоводністровськНовомиргородНовопсково.ЗмiїнийОвручОдесаОлевськОстерОчаківПавлоградПервомайскПлайПожежевськаПокошичиПолтаваПомошнаПрилукиПришибРава-РуськаРахівРівнеРоздільнаРомниСаратаСарниСватовоСвитязьСвітловодськСелятинСеменівкаСербкаСинельниковоСімферопольСлавськеСмілаСтрийСтрілковеСумиТернопільТетерівТроїцькеТуркаУжгородУманьФастівХарківХерсонХмiльникХмельницькийХорлиХустЧаплиноЧеркасиЧернівціЧернігівЧигиринЧорнобильЧорноморськеЧортківШепетівкаЩорсЯворівЯготинЯмпільЯремча
24 квітня
5:44
14:11
19:55
Поточна погода
20.4 °
Вітер
4 м/c
Волог.
31 %
Тиск
744 мм рт. ст.
Прогноз
Погоди
24.04 Вт 25.04 Ср 26.04 Чт 27.04 Пт 28.04 Сб
Ніч День Ніч День Ніч День Ніч День Ніч День
Хмарність та опади
Температура, °C 7..9 16..18 7..9 21..23 11..13 24..26 12..14 17..19 8..10 19..21
Вітер, м/c 5-10 5-10 5-10 5-10 5-10 5-10 5-10 5-10 3-8 3-8
Напрям вітру

       Український Гідрометцентр
З метою ефективного управління державною системою гідрометеорологічних спостережень, прогнозування та гідрометеорологічного забезпечення, 26 липня 2011 року утворено Український гідрометцентр – МНС України шляхом ліквідації Державної гідрометеорологічної служби згідно з Указом Президента України від 9 грудня 2010 року № 1085 “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади” та постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2011 року №346 “Про ліквідацію урядових органів”.
Український гідрометцентр (УкрГМЦ) в межах своїх повноважень є головною організацією у формуванні і забезпеченні реалізації державної політики у сфері гідрометеорологічної діяльності у системі МНС України.
Основними напрямами гідрометеорологічної діяльності  УкрГМЦ є повноваження спостережень за гідрометеорологічними умовами, геофізичними процесами в атмосфері та базових спостережень за рівнем забруднення навколишнього середовища; збір, обробка, передача та зберігання даних спостережень; розроблення гідрометеорологічних прогнозів, гідрометеорологічне забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, населення та галузей економіки; гідрометеорологічне обслуговування та надання гідрометеорологічних послуг зацікавленим юридичним та фізичним особам; здійснення активних впливів на гідрометеорологічні процеси; впровадження гідрометеорологічної діяльності на основі принципів міжнародного співробітництва та пріоритету норм міжнародного права.

    Основні завдання і функції Українського гідрометцентру насамперед спрямовані на:
Прогнозування умов погоди, гідрологічного режиму річок і водосховищ, агрометеорологічних умов вегетації сільськогосподарських культур та їх врожайності, метеорологічних умов, що впливають на забруднення повітря крупних промислових міст.
Забезпечення Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів галузей економіки, населення, Збройних сил України, інших споживачів (всіх форм власності) інформацією загального користування про гідрометеорологічні умови та забруднення навколишнього природного середовища, прогнозами і попередженнями про небезпечні та стихійні гідрометеорологічні явища, а також здійснення гідрометеорологічного обслуговування.
Здійснення збору, оброблення та передачі гідрометеорологічної інформації, формування баз і банків гідрометеорологічних даних.
Організаційно-методичне керівництво гідрометеорологічними організаціями з питань прогнозування метеорологічних, гідрологічних, агрометеорологічних умов, метеорологічних умов забруднення атмосферного повітря, гідрометеорологічного забезпечення і обслуговування споживачів, агрометеорологічних спостережень і робіт, збору, оброблення та передачі даних.
Здійснення управління та контролю фінансово-господарської і виробничої діяльності підпорядкованих організацій і підприємств.
Забезпечення єдності вимірювань гідрометеорологічних параметрів та здійснення метрологічного контролю і нагляду при проведенні гідрометеорологічних спостережень, здійснення в межах своєї компетенції регламентно-профілактичного та  ремонтно-технічного обслуговування гідрометеорологічних приладів і обладнання, проведення калібрування та повірки засобів вимірювальної техніки (далі - ЗВТ).
Здійснення в межах своєї компетенції матеріально-технічного забезпечення діяльності підпорядкованих організацій, придбання та виготовлення приладів, обладнання, витратних матеріалів для проведення гідрометеорологічних спостережень і робіт та спостережень за забрудненням навколишнього середовища, доставка їх гідрометеорологічним організаціям.
Постійний аналіз та прогнозування стану погоди, гідрологічного режиму річок і водосховищ, агрометеорологічних умов вирощування та врожайності основних сільськогосподарських культур на території України, впливу метеорологічних умов на забруднення повітря.
Надання у визначеному законодавством порядку  на платній основі послуги з гідрометеорологічного  обслуговування  підприємств, установ і організацій, засобів масової інформації та інших споживачів гідрометеорологічної інформації  незалежно від форм власності.
Збір, оброблення  та доведення до підпорядкованих організацій і підприємств даних    гідрометеорологічних спостережень, інформації, необхідної для аналізу та прогнозу гідрометеорологічних умов, гідрометеорологічного забезпечення і обслуговування, забезпечення в режимі реального часу передачу визначених обсягів гідрометеорологічної інформації в глобальну систему телезв'язку Всесвітньої Метеорологічної Організації (далі - ВМО).
Забезпечення в межах своєї компетенції контролю і методичного супроводження робіт, що здійснюються іншими суб'єктами гідрометеорологічної діяльності.
Здійснення спільно з Державним підприємством "Український авіаметеорологічний центр" (далі - ДП "УАМЦ") інформаційного та організаційно-методичного забезпечення діяльності авіаметеорологічних станцій, розроблення  проектів нових та пропозиції щодо внесення змін до чинних нормативних документів, що регламентують метеорологічне забезпечення  цивільної авіації.
Розроблення, випробування, впровадження, експлуатацію та супроводження  роботи  програмно-технічних комплексів збору, комплектування, контролю повноти і якості, оброблення  та  передачі оперативної гідрометеорологічної інформації.
Виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт (далі - НДДКР), підготовку науково-прикладних і науково-методичних матеріалів, а також науково-організаційну діяльності в частині формування та контролю виконання планів НДДКР Українським науково-дослідним гідрометеорологічним інститутом.   
Виконання обов'язків оперативного підрозділу національної гідрометеорологічної служби в рамках угод між ВМО та Міжнародним агентством з атомної енергії з моделювання процесів переносу забруднюючих  речовин  при ядерних та інших екологічних аваріях, бере участь у тренуваннях, забезпечує необхідну оперативну взаємодію з компетентними з цих питань установами в Україні та спеціалізованими регіональними центрами ВМО.
Здійснення планування і проведення  маршрутних та площадних наземних і авіаційних   обстежень стану сільськогосподарських культур, територій, що зазнали впливу небезпечних і стихійних гідрометеорологічних явищ.
Забезпечення в межах своєї компетенції підготовки кліматологічних стандартних норм,  матеріалів до державного водного кадастру, підготовку і видання науково-прикладних кліматичних, гідрологічних, метеорологічних щомісячників, щорічників та інших матеріалів про стан атмосфери, поверхневих вод суші, ґрунтів, сільськогосподарських культур тощо.
Здійснення стажування спеціалістів гідрометеорологічних організацій з питань гідрометеорологічного прогнозування, забезпечення та обслуговування, зв'язку, автоматизованої обробки даних та проходження виробничої практики студентами вищих навчальних закладів.
Здійснення організації та координації фінансової  діяльності підпорядкованих організацій з планування та виконання бюджетних програм, відповідальним виконавцем яких є УкрГМЦ.
Участь у розробленні пропозицій до угод з національними гідрометеорологічними службами інших країн,  міждержавних угод зі співробітництва на прикордонних водах, забезпечує   виконання   положень   укладених угод, оперативну взаємодію з національними гідрометеорологічними службами інших країн   у   межах компетенції УкрГМЦ.

    З точки зору правових аспектів УкрГМЦ має право:
Одержувати безоплатно в установленому порядку від органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, органів статистики інформацію, документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
Перевіряти в межах своєї компетенції фінансово-господарську та виробничу діяльність підпорядкованих організацій і підприємств, вживати відповідних заходів щодо належного здійснення ними гідрометеорологічної діяльності в частині функціонування державної системи гідрометеорологічних спостережень, гідрометеорологічного прогнозування, забезпечення та обслуговування, дотримання фінансово-господарської дисципліни, ефективного використання та збереження майна.
Взаємодіяти в межах своєї компетенції у процесі  виконання покладених на нього завдань з органами  виконавчої влади і місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, а також відповідними оперативно-прогностичними органами національних гідрометеорологічних служб інших держав.
Перевіряти в межах своєї компетенції та вживати відповідних заходів до суб’єктів гідрометеорологічної діяльності стосовно застосування в установленому порядку засобів вимірювальної техніки та методик виконання вимірювань, що використовуються під час проведення гідрометеорологічних спостережень.
Виконувати науково-дослідні, науково-технічні, науково-методичні та дослідно-конструкторські роботи.
Представляти МНС України (за дорученнями) у міжнародних організаціях, під час проведення міжнародних переговорів, укладення договорів тощо.

УкрГМЦ є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства України, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

     Найменування та місцезнаходження УкрГМЦ:
Повне найменування: Український гідрометеорологічний центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Скорочена назва:  УкрГМЦ
Місцезнаходження: 01030, м. Київ, вул. Золотоворітська, 6-В.

УкрГМЦ утримується за рахунок коштів державного бюджету.

Гідрометеоцентр
Інформація для ЗМІ
Послуги
Погода і здоров’я
Метеорологічні попередження
Гідрологічні попередження
Сніголавинна ситуація
Супутникова інформація
Радарна інформація
Транскордонне співробітництво в басейні р. Дністер
Всесвітній метеорологічний день