Огляд гідрологічного режиму водних об’єктів України
станом на 08 год. 06 липня 2022 року
Протягом минулої доби, внаслідок значних та сильних дощів, спостерігались підвищення рівнів води на більшості річок Карпат на 5-32 см, без негативних наслідків.
Значні дощі обумовили підйоми рівнів на Західному Бузі та його притоках, окремих ділянках басейну Прип'яті у Волинській області на 1-14 см, без негативних наслідків. На решті рівнинних річок утримувався малозмінний режим літньої межені з коливанням рівнів води в межах 1-11 см за добу, на багатьох ділянках річок - утримувались без змін.
На більшості рівнинних річок Правобережжя, річках Самара, Оріль (притоки Середнього Дніпра), Сіверського Дінця у Харківській області, Приазов'я та на річках басейну Дністра в межах Львівської області спостерігається заростання русел рослинністю різної інтенсивності; на р.Самара (Коханівка), р. Солона (Новопавлівка), р. Мала Терса (Троїцьке), р. Мокра Сура (Кринички), р. Вижівка (Руда), р.Турія (Ковель) - відмічаються ділянки стоячої води.
На окремих ділянках річок Карпатського регіону; у верхів'ї Горині та р. Смілка (притоки Прип'яті); притоках Десни рр. Івотка, Білоус; рр. Рось, Супій, Тясмин, Інгулець (басейн Середнього Дніпра) та на Південному Бузі біля Тростянчика рівні води наблизились до найнижчих за багаторіччя величин, а на притоках Дністра рр. Свіча, Лімниця, Бистриця-Солотвинська, Пруті біля Чернівців - відмічаються нижчими за них.
Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста "Метро" за минулу добу змінювався від 463 см до 450 cм, а на 8 год 6 липня становив 447 см над "0" поста (91,47 м БС), температура води о 8 год 6 липня становила 25,0 град С.
Обсяг води у каскаді Дніпровських водосховищ станом на 5 липня дорівнює 43,011 куб.км (вільна ємність - 0,837 куб.км).
Гідрологічні прогнози параметрів режиму водних об’єктів України
6-7 липня, у зв'язку з дощами, на річках Карпат триватимуть підвищення рівнів води на 0,2-0,8 м над поточними рівнями, без негативних наслідків.
У мiсцях проходження сильних злив очiкується формування значного мiсцевого та схилового стоку, різкі пiдвищення рiвнiв води на малих водотоках з пiдтопленням понижених ділянок у населених пунктах внаслiдок захаращення русел та водовiдвiдних канав; у гiрських районах iснує загроза формування окремих селевих потоків (ІІ рiвень небезпеки - помаранчевий).