Україна є членом
Всесвітньої
Метеорологічної
Організації

ГАЙСИН
інше містоБахмутАсканія НоваБ.Дністр.Б.ЦеркваБаришівкаБаштанкаБердянськБереговоБережаниБехтериБіловодськБілогорськБілопілляБобринецьБогодухівБолградБориспільБотієвоБродиВ.БерезнийВ.БурлукВ.ВолинськийВ.Олександр.Вес.ПоділВилковоВінницяВознесенськВолновахаГадячГайворонГайсинГенічеськГлухівГубинихаГуляй ПолеДебальцевоДніпроДолинаДолинськаДонецькДрогобичДружбаДубноЖашківЖитомирЖмеринкаЗапоріжжяЗатишшяЗвенигородкаЗнаменкаЗолотоношаЗолочівІвано-ФранківськЧорноморськІзмаїлІзюмК.ПодільскийКам'янкаКанівКерчКиївКирилівкаКропивницькийКобелякиКовельКоломакКоломияКомісарівкаСлобожанськеКонотопКоростеньПокровськКрасноградКременецьКривий РігКуп'янськЛебединЛозоваЛубниЛуганськЛуцькЛюбашівкаЛюбешівЛьвівМаневичіМаріупольМелітопольМиколаївМиронівкаМіжгір'яМог.-ПодільсМостискаН.ВолинськийН.ВоротаН.КаховкаН.СірогозиН.СтуденийН.УшицяНіжинНікопольНоводністровськНовомиргородНовопсково.ЗмiїнийОвручОдесаОлевськОстерОчаківПавлоградПервомайскПлайПожежевськаПокошичиПолтаваПомошнаПрилукиПришибРава-РуськаРахівРівнеРоздільнаРомниСаратаСарниСватовоСвітязьСвітловодськСелятинСеменівкаСербкаСинельниковоСімферопольСлавськеСмілаСновськСтрийСтрілковеСумиТернопільТетерівТроїцькеТуркаУжгородУманьФастівХарківХерсонХмiльникХмельницькийХорлиХустЧаплиноЧеркасиЧернівціЧернігівЧигиринЧорнобильЧорноморськеЧортківШепетівкаЯворівЯготинЯмпільЯремча
21 вересня
6:47
12:17
19:04
Поточна погода
7.7 °
Вітер
3 м/c
Волог.
86 %
Тиск
742 мм рт. ст.
Прогноз
Погоди
21.09 Вт 22.09 Ср 23.09 Чт 24.09 Пт 25.09 Сб
Ніч День Ніч День Ніч День Ніч День Ніч День
Хмарність та опади
Температура, °C 4..6 8..10 4..6 8..10 4..6 10..12 4..6 12..14 6..8 14..16
Вітер, м/c 5-10 5-10 3-5 7-12 1-3 5-10 3-8 7-12 7-12 7-12
Напрям вітру
Інформаційний бюлетень WMO МетеоСвіт за липень 2011року

МЕТЕОСВІТ

Погода. Клімат. Вода.

Липень 2011 року

Всесвітній метеорологічний конгрес
визначив пріоритети на наступні чотири роки

Всесвітній метеорологічний конгрес схвалив масштабну глобальну ініціативу яка допоможе всій спільноті, особливо найбільш ураженим, подолати наслідки зміни клімату, знизити небезпеку стихійних лих та захистити виробництво продуктів харчування, постачання води та здоров’я.

Глобальна рамкова конвенція для кліматичних послуг підвищить доступність до кліматичної інформації необхідної для керівників та людей які планують наперед і приймають рішення, які є сталими в умовах зміни клімату. Це буде глобальний проект прийнятий за участю широкого кола зацікавлених осіб.

Конгрес визначив 5 пріоритетів для ВМО на наступні 4 роки:

  • Глобальна рамкова конвенція для кліматичних послуг;
  • Зниження ризику стихійних лих;
  • Спостереження та інформаційні системи;
  • Розвиток потенціалу для країн, що розвиваються;
  • Метеорологічні послуги для авіаційного сектору.

«Нам потрібно робити все щоб зв’язки нашого міжнародного співробітництва були взаємно міцними, для того щоб результати нашої діяльності були ще більшими » - пояснив Президент Олександр Бедріцкій.

Конгрес затвердив регулярний бюджет на фінансовий період 2012-2015рр. у сумі 276 000 000 швейцарських франків та добровільні внески у сумі 175 000 000 швейцарських франків.

Позачергова сесія Всесвітнього метеорологічного конгресу буде проведена в 2012р., з відповідними зацікавленими сторонами, в тому числі з органами ООН, на предмет перегляду повноважень та процедурних правил Міжурядової Ради і прийняти проект плану реалізації Глобальної рамкової конвенції для кліматичних послуг/служб.


Оновлена Виконавча Рада ВМО


Конгрес ВМО обрав Девіда Греймса (Канада) Президентом, оскільки Олександр Бедріцкій був удостоєний звання почесного Президента. Др. Антоніо Дівіно Моура (Бразилія) обрано першим віце-президентом, Проф. Мічеслава Остойського другим віце-президентом, та Абдалу Мокссіта (Морокко) третім віце-президентом. Мішеля Жарро знову призначено Генеральним-секретарем.

« Як Лідери Національних Метеорологічних та Гідрологічних служб (НМГС), ми визнаємо важливу роль ВМО, що відіграє для людства в сфері погоди, клімату і води сприяє розвитку співробітництва через кордони й океани у побудові високо кваліфікаційного наукового управління і прагнення до досконалості» - зазначив Греймс.


WIGOS – майбутній центр спостереження нашої планети за погодою, кліматом та водою


Для досягнення прогресу в галузі досліджень чисельного моделювання, можливостей спостережень та комп’ютерних і нових телекомунікаційних технологій, необхідно мати інтегрований підхід для оновлення системи спостережень ВМО.

Інтегрована Глобальна Система Спостережень ВМО зосереджується на налаштуванні систем спостережень, що призведе до більш ефективного управління, удосконалення управління, інтеграції та оптимізації існуючої системи спостереження. Мета полягає в тому, щоб закласти основу, та ввести його в експлуатацію до 2016 року. WIGOS це комплексний підхід, який буде сприяти упорядкованому набору системи інтегрованої в еволюцію всеосяжної і скоординованої системи. WIGOS економічно ефективно задовольнить країн-членів ВМО, що стало розвиваються дотримуючись вимог та поліпшить координацію системи управління з боку партнерів.

Разом з Інформаційною системою ВМО (WIS), WIGOS стане основою для точної, достовірної та своєчасної погоди, клімату, води і пов'язаних з ними екологічних спостережень та продукції в усім країнам-членам та програмам ВМО що призведе до поліпшення послуг.

Стійка прихильність членів є ключем для реалізації WIGOS. Іншими словами, WIGOS це реалізація передового досвіду в галузі виготовлення та спільного спостереження; координація та співробітництво для підвищення ефективності та результативності; та надані спостережень що відповідають потребам користувачів.


Зустріч експертів комісії з питань базової системи глобального спостереження.


  Група експертів комісії з питань базових систем розвитку Глобальної системи спостережень відбулась у Женеві з 14 по 17 червня 2011 з метою досягти прогресу у розробленні нового плану виконання щодо бачення Глобальної системи спостережень на 2025 та потреб WIGOS. 

Група розглянула останні вимоги щодо спостережень даних в області застосування ВМО та обговорила, як виявлені недоліки можна перетворити на рекомендації для держав-членів. Команда також обговорила, як Глобальна служба кріосфери і Глобальна рамкова конвенція для кліматичних послуг можуть бути розглянуті в цьому відношенні.
Новий план реалізації буде представлений на 15-й сесії Комісії з питань базових систем, яка відбудеться в 2012 році.

Новий план реалізації забезпечить користувачів планом дій, з економічно ефективним (привабливим) та комплексним підходом у тому числі чіткими керівними принципами та рекомендованими діями щодо розвитку системи спостереження.


ВМО в Глобальній Платформі для Скорочення Небезпечних Ризиків від Стихійних Лих


ВМО внесла значний вклад у Третю Глобальну Платформу для Скорочення Небезпечних Ризиків від Стихійних Лих (8-13 травня, Женева, Швейцарія). Організований Організацією Об'єднаних Націй форум щодо Міжнародної Стратегії Скорочення Небезпечних Ризиків (UN-IS DR) за темою "Інвестуй Сьогодні для Безпечного Завтра: Збільшення інвестицій на місцевому рівні ", зібрав понад 2600 посадових осіб та експертів на високому рівні.

Генеральний Секретар ВМО Мішель Жарро головував на Пленарній Сесії з адаптації до зміни клімату і зменшення небезпеки лих. На високому рівні за круглим столом обговорювались проблеми в тому числі «Зміцнення готовності для ядерних надзвичайних ситуацій ", "Готовність" і "Випуск Глобального звіту про оцінку 2011 року». ВМО також організувала захід на тему "Оперативне кліматичне обслуговування для управління соціально-економічними ризиками, пов'язаними із зміною клімату ", за участю з багатьох агентств ООН.

ВМО також провела організацію сесії щодо управління ризиками через посуху, управління прибережними ризиками, кліматичного обслуговування для управління соціально-економічними ризиками та зв'язок між кліматичними послугами та ризиком катастроф та ринками капіталу.

Одним з головних підсумків Глобальної Платформи для Скорочення Небезпечних Ризиків від Стихійних Лих стало включення Глобальної Рамкової Основи для кліматичного обслуговування. Резюме Голови визначені важливим кроком "наявності з урахуванням науково обґрунтованої інформації, пов’язаної з кліматом, за допомогою Глобальної Рамкової Основи щодо кліматичного обслуговування для підтримки інвестицій і планування на всіх рівнях».


Нова полярна діяльність

Полярні регіони, в тому числі «Третій полюс» (гімалайського і тибетського плато) мають важливий вплив на погоду, воду та клімат по всьому світу. Кріосфера охоплює всі широти приблизно в 100 країнах світу.

Конгрес погодився з тим, щоб створити рамкову основу для спостереження в полярних регіонах, в тому числі мережу антарктичних спостережень, а також розробити глобальну полярну комплексну систему прогнозування, надавати інформацію про часові межі від часів до століть.

Приймаючи значний попит на достовірну інформацію з питань снігу у світі а також льодовим ресурсам, Конгрес прийняв рішення розробити Глобальну Службу Кріосфери (ГСК) у співпраці з міжнародними партнерами.

Враховуючи досвід Міжнародного полярного року 2007-2008, Конгрес погодився працювати з іншими організаціями та підготувати концепцію для Міжнародного полярного десятиліття спрямованого на надання кращої наукової інформації для політиків.


Фукусіма, повчальні уроки


ВМО активізувала екологічний механізм реагування на надзвичайні ситуації 11 березня 2011р., щодо надання метеорологічної інформації органам влади на можливий розвиток радіоактивних елементів випадково викинутих з електростанції Фукусіма. Діючи 24 години 7 днів на тиждень, регіональні спеціалізовані метеорологічні Центри ВМО в Азії (Пекін, Китай, Токіо, Японія, і Обнінськ, Росія), видавали прогноз діаграми ядерної дисперсії матеріалу з Фукусіми (з використанням довільного джерела). Інші регіональні спеціалізовані метеорологічні центри підготовили діаграми для порівняння та перевірки.

ВМО також домовився з ZAMG - Метеорологічною службою Австрії, про надання метеорологічної допомоги Міжнародному Агентству з питань Атомної Енергії у Відні та MétéoSwiss - Метеорологічною службою Швейцарії, підтримати Всесвітню організацію Охорони Здоров'я в Женеві.

Джефф Лав - директор департаменту Служби Погоди та зменшення небезпеки лих ВМО, поділився ціми уроками в червні на конференції Міністрів в МАГАТЕ: 

1. Екологічний механізм реагування на надзвичайні ситуації спрацював добре. Дисперсію діаграми надавали особам які приймали рішення щодо науково обґрунтованих оцінок ядерної дисперсії матеріалів в атмосфері. При цьому, прийшов час провести огляд продуктів і процедур, заснованих на досвіді під час цієї події та нові розробки в області науки і технологій на ці продукти.

2. Користувачам дисперсійної діаграми знайти концентрацію у довільному масштабі, було проблематично. Відповідні системи моніторингу повинні бути розташовані навколо кожної атомної електростанції, так щоб джерело у термін було відомо точно і швидко (щоб довільного масштабу не було потрібно), і повинна бути більш тісна координація між атомною енергетикою та міжнародними установами, що відповідають за обмін і використання цієї інформації.

3. Стандартні процедури терміново потребують оновлення для оцінки гідрологічних і метеорологічних лих, включаючи зміну клімату, для існуючих і майбутніх атомних електростанцій.

<Повернутись до списку статей
Гідрометеоцентр
Інформація для ЗМІ
Послуги
Погода і здоров’я
Метеорологічні попередження
Пожежна небезпека
Гідрологічні попередження
Супутникова інформація
Радарна інформація
Транскордонне співробітництво в басейні р. Дністер
Дунайська транснаціональна програма DAREFFORT


ПРИВІТАННЯ З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ!

Інформаційний День для країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

Аварія на Чорнобильській АЕС- трагедія без строку давності. 35 років потому.

Навіщо світу потрібні метеорологи?

Участь УкрГМЦ у віртуальному семінарі “Впровадження міжнародної інформаційної системи з радіаційного моніторингу”