Україна є членом
Всесвітньої
Метеорологічної
Організації

КОЛОМИЯ
інше містоБахмутАсканія НоваБ.Дністр.Б.ЦеркваБаришівкаБаштанкаБердянськБереговоБережаниБехтериБіловодськБілогорськБілопілляБобринецьБогодухівБолградБориспільБотієвоБродиВ.БерезнийВ.БурлукВ.ВолинськийВ.Олександр.Вес.ПоділВилковоВінницяВознесенськВолновахаГадячГайворонГайсинГенічеськГлухівГубинихаГуляй ПолеДебальцевоДніпроДолинаДолинськаДонецькДрогобичДружбаДубноЖашківЖитомирЖмеринкаЗапоріжжяЗатишшяЗвенигородкаЗнаменкаЗолотоношаЗолочівІвано-ФранківськЧорноморськІзмаїлІзюмК.ПодільскийКам'янкаКанівКерчКиївКирилівкаКропивницькийКобелякиКовельКоломакКоломияКомісарівкаСлобожанськеКонотопКоростеньПокровськКрасноградКременецьКривий РігКуп'янськЛебединЛозоваЛубниЛуганськЛуцькЛюбашівкаЛюбешівЛьвівМаневичіМаріупольМелітопольМиколаївМиронівкаМіжгір'яМог.-ПодільсМостискаН.ВолинськийН.ВоротаН.КаховкаН.СірогозиН.СтуденийН.УшицяНіжинНікопольНоводністровськНовомиргородНовопсково.ЗмiїнийОвручОдесаОлевськОстерОчаківПавлоградПервомайскПлайПожежевськаПокошичиПолтаваПомошнаПрилукиПришибРава-РуськаРахівРівнеРоздільнаРомниСаратаСарниСватовоСвітязьСвітловодськСелятинСеменівкаСербкаСинельниковоСімферопольСлавськеСмілаСновськСтрийСтрілковеСумиТернопільТетерівТроїцькеТуркаУжгородУманьФастівХарківХерсонХмiльникХмельницькийХорлиХустЧаплиноЧеркасиЧернівціЧернігівЧигиринЧорнобильЧорноморськеЧортківШепетівкаЯворівЯготинЯмпільЯремча
2 березня
7:01
11:03
18:04
Поточна погода
12.5 °
Вітер
5 м/c
Волог.
43 %
Тиск
745 мм рт. ст.
Прогноз
Погоди
3.03 Ср 4.03 Чт 5.03 Пт 6.03 Сб 7.03 Нд
Ніч День Ніч День Ніч День Ніч День Ніч День
Хмарність та опади
Температура, °C 0..2 10..12 -1..1 11..13 2..4 2..4 -5..-7 2..4 -5..-7 5..7
Вітер, м/c 7-12 7-12 7-12 7-12 7-12 7-12 5-10 5-10 7-12 7-12
Напрям вітру

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Державної служби

України з надзвичайних

ситуацій

28.05.2013 № 336

(у редакції наказу Державної служби України з

надзвичайних ситуацій

19.03.2018183)

ПОЛОЖЕННЯ 

ПРО УКРАЇНСЬКИЙ ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР

ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

 (нова редакція) 

(ідентифікаційний код 25836018)

  

 

  1. Загальні положення

 1.1. Український гідрометеорологічний центр ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ (далі – УкрГМЦ) є неприбутковою організацією, підпорядковується і належить до сфери управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій як центрального органу виконавчої влади у сфері гідрометеорологічної діяльності.

1.2. УкрГМЦ у межах повноважень бере участь у реалізації державної політики у сфері гідрометеорологічної діяльності.

1.3. УкрГМЦ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про гідрометеорологічну діяльність", іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України, ДСНС, Положенням про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, цим Положенням, настановами, технічними регламентами та стандартами Всесвітньої Метеорологічної Організації (далі – ВМО).

1.4. У підпорядкуванні УкрГМЦ знаходяться: Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського, Регіональний центр з гідрометеорології в Автономній Республіці Крим, Гідрометеорологічний центр Чорного та Азовського морів, Дніпропетровський, Донецький, Львівський, Харківський регіональні центри з гідрометеорології, Вінницький, Волинський, Житомирський, Закарпатський, Запорізький, Івано-Франківський, Кіровоградський, Луганський, Миколаївський, Полтавський, Рівненський, Сумський, Тернопільський, Хмельницький, Херсонський, Черкаський, Чернігівський, Чернівецький обласні центри з гідрометеорології, Дунайська гідрометеорологічна обсерваторія.

1.5. УкрГМЦ є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України та банках України, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

1.6. Найменування та місцезнаходження УкрГМЦ:

Повне найменування:

українською - УКРАЇНСЬКИЙ ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ;

англійською - UKRAINIAN HYDROMETEOROLOGICAL CENTER OF THE STATE EMERGENCY SERVICE OF UKRAINE

Скорочене найменування: УкрГМЦ

Місцезнаходження: 01601, м. Київ-30, вул. Золотоворітська, 6-В.

1.7. УкрГМЦ є бюджетною установою та утримується за рахунок коштів державного бюджету.

1.8. УкрГМЦ має право укладати договори та угоди, набувати майнові та особисті немайнові права й обов’язки, бути позивачем і відповідачем у суді відповідно до вимог чинного законодавства України.

1.9. УкрГМЦ несе відповідальність за своїми зобов’язаннями згідно з чинним законодавством. УкрГМЦ не несе відповідальність за зобов’язаннями ДСНС, відповідно ДСНС не несе відповідальності за зобов’язаннями УкрГМЦ.

1.10. Положення, штатний розпис, чисельність працівників, структура, кошторис, річний план діяльності УкрГМЦ затверджуються ДСНС.

1.11. УкрГМЦ утворює науково-технічну раду, методичну комісію та інші консультаційно-дорадчі органи, склад та положення про які затверджує директор УкрГМЦ, їхні рішення за необхідності уводяться в дію наказами УкрГМЦ.

 

  1. Основні завдання УкрГМЦ

2.1. Участь у реалізації державної політики, виконання міжнародних зобов’язань України у межах компетенції у сфері гідрометеорологічної діяльності.

2.2. Аналіз та прогнозування умов погоди, гідрологічного режиму річок і водосховищ, агрометеорологічних умов вегетації сільськогосподарських культур та їхньої врожайності, метеорологічних умов формування рівнів забруднення повітря в містах України, прогнозування наслідків радіаційних аварій.

2.3. Здійснення забезпечення та обслуговування Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, населення  гідрометеорологічною інформацією, попередженнями про загрозу виникнення небезпечних та стихійних гідрометеорологічних явищ, прогнозованих наслідків радіаційних аварій.

2.4. Здійснення збору, оброблення, передавання гідрометеорологічної інформації та інформації про рівень забруднення навколишнього природного середовища, формування баз і банків гідрометеорологічних даних.

2.5. Організаційно-методичне керівництво гідрометеорологічними організаціями з питань:

прогнозування метеорологічних, гідрологічних, агрометеорологічних умов, метеорологічних умов забруднення атмосферного повітря, наслідків радіаційних аварій, фонових радіаційних та базових спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища, проведення гідроморфологічного моніторингу;

гідрометеорологічного забезпечення і обслуговування споживачів;

збору, оброблення та передавання даних;

охорони праці;

матеріально-технічного забезпечення;

розвитку, оптимізації державної системи гідрометеорологічних спостережень та спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища;

метеорологічного обслуговування цивільної авіації;

придбання та введення в експлуатацію засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), проведення ремонтів приміщень і споруд, використання автотранспорту згідно із встановленим порядком;

розроблення, приймання, перегляд та скасування нормативних документів, стандартів, кодексів усталеної практики, технічних умов у сфері гідрометеорології;

метрологічне забезпечення гідрометеорологічних спостережень та спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища.

2.6. Дотримання вимог і виконання рекомендацій міжнародних організацій, у т.ч. ВМО, Міжнародної організації цивільної авіації (далі – ІКАО), Міжнародного агентства з атомної енергії (далі – МАГАТЕ) стосовно здійснення гідрометеорологічних спостережень, прогнозування гідрометеорологічних умов та наслідків радіаційних аварій, підвищення кваліфікації спеціалістів гідрометеорологічних організацій тощо.

2.7. Забезпечення дотримання стандартів, нормативів та правил метрології, вимог щодо застосування ЗВТ, устаткування та обладнання під час здійснення гідрометеорологічних спостережень, спостережень за  забрудненням навколишнього природного середовища.

2.8. Здійснення організації та координації фінансово-господарської діяльності, спрямування та контроль гідрометеорологічної діяльності підпорядкованих організацій.

2.9. Здійснення в межах компетенції матеріально-технічного забезпечення діяльності підпорядкованих організацій, придбання, виготовлення та доставки ЗВТ, обладнання, витратних матеріалів для проведення гідрометеорологічних спостережень і робіт та спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища.

 

  1. Функції УкрГМЦ

 

3.1. Проводить постійний аналіз та прогнозування стану погоди, гідрологічного режиму річок і водосховищ, агрометеорологічних умов вирощування та врожайності основних сільськогосподарських культур на території України, впливу метеорологічних умов на забруднення атмосферного повітря, наслідків радіаційних аварій.

3.2. Забезпечує органи державної влади, місцевого самоврядування, суб'єкти галузей економіки, населення (через засоби масової інформації), Збройні Сили України, інших споживачів гідрометеорологічною інформацією та інформацією про забруднення навколишнього природного середовища, прогнозами і попередженнями про небезпечні та стихійні гідрометеорологічні явища, ймовірні наслідки радіаційних аварій, здійснює платне інформаційне обслуговування споживачів, надає у визначеному законодавством порядку інші платні послуги.

3.3. Здійснює відповідно до чинних планів збір, оброблення та доведення до підпорядкованих організацій, інших заінтересованих підприємств та  відомств даних гідрометеорологічних спостережень, інформації, необхідної для аналізу та прогнозу гідрометеорологічних умов, гідрометеорологічного забезпечення і обслуговування, забезпечує в режимі реального часу передавання визначених обсягів гідрометеорологічної інформації до глобальної системи телезв'язку ВМО.

3.4. Здійснює організаційно-методичне керівництво підпорядкованими гідрометеорологічними організаціями з питань прогнозування, гідрометеорологічного забезпечення та обслуговування, агрометеорологічних спостережень і робіт, збору та оброблення гідрометеорологічної інформації та інформації про забруднення навколишнього природного середовища, використання електронно-обчислювальної техніки, програмного забезпечення, фінансово-господарської діяльності, охорони праці, дотримання стандартів, нормативів та правил метрології, вимог щодо застосування ЗВТ, устаткування та обладнання під час здійснення гідрометеорологічних спостережень, спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища, розроблення, приймання, перегляду та скасування нормативних документів у сфері гідрометеорології.

3.5. Забезпечує організацію, розміщення, розвиток та контроль за функціонуванням державної системи гідрометеорологічних спостережень, проведенням гідрометеорологічних, геліогеофізичних, аерологічних, авіаметеорологічних, метеорологічних радіолокаційних, агрометеорологічних та спеціалізованих спостережень, фонових радіаційних та базових спостережень за забрудненням навколишнього природного середовища, проведення гідроморфологічного моніторингу.

3.6. Проводить перевірку гідрометеорологічної діяльності, аналізує роботу підпорядкованих організацій, узагальнює матеріали місячної і річної звітності, готує відповідні огляди, методичні листи з питань гідрометеорологічного прогнозування, забезпечення та обслуговування,     виконання агрометеорологічних спостережень і робіт, функціонування системи збору, оброблення і передавання гідрометеорологічної інформації та інформації про рівень забруднення навколишнього природного середовища, господарсько-фінансової діяльності підпорядкованих організацій.

3.7. Забезпечує в межах компетенції контроль і методичне супроводження робіт, що здійснюються іншими суб'єктами гідрометеорологічної діяльності.

3.8. Розробляє та реалізує в межах компетенції заходи щодо поліпшення діяльності гідрометеорологічних організацій.

3.9. Розробляє та затверджує плани передавання оперативної гідрометеорологічної інформації, проведення агрометеорологічних спостережень і робіт, підготовки та передавання прогностичної гідрометеорологічної інформації, гідрометеорологічного забезпечення та гідрометеорологічного обслуговування.

3.10. Затверджує Плани гідрометеорологічної діяльності підпорядкованих гідрометеорологічних організацій та, за необхідності, вносить до них зміни.

3.11. Здійснює спільно з Державним підприємством "Український авіаційний метеорологічний центр" (далі – ДП "УАМЦ") інформаційне та організаційно-методичне забезпечення діяльності авіаметеорологічних станцій цивільних, розроблення проектів нових та пропозицій щодо внесення змін до чинних нормативних документів, що регламентують метеорологічне обслуговування цивільної авіації.

3.12. Здійснює розроблення, випробування, впровадження, експлуатацію та супроводження роботи програмно-технічних комплексів зі збору, комплектування, контролю повноти і якості оброблення та передавання оперативної гідрометеорологічної інформації та інформації про забруднення навколишнього природного середовища, розроблення, випробування, впровадження, експлуатацію та супроводження роботи програмного забезпечення автоматизованих робочих місць спеціалістів (АРМ синоптика, АРМ гідролога, АРМ агрометеоролога та інших).

3.13. Бере участь у виконанні науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт (далі – НДДКР), підготовці науково-прикладних і науково-методичних матеріалів, а також науково-організаційної діяльності в частині формування та виконання планів НДДКР Українського гідрометеорологічного інституту (далі – далі УкрГМІ), у проведенні державних приймальних випробувань; здійснює випробування, впровадження та використання результатів НДДКР, попередні випробування та дослідну експлуатацію нових технологій збору, оброблення та передавання інформації; проводить випробування і впровадження нових ЗВТ, методів гідрометеорологічних спостережень та прогнозів, розроблених в Україні та за кордоном.

3.14. Виконує обов'язки оперативного підрозділу національної гідрометеорологічної служби в рамках угод між ВМО та МАГАТЕ з моделювання процесів переносу забруднюючих речовин у разі ядерних та інших екологічних аваріях, бере участь у тренуваннях, забезпечує необхідну оперативну взаємодію з компетентними з цих питань установами в Україні та спеціалізованими регіональними центрами ВМО.

3.15. Надає інформаційну підтримку органам державного управління у випадках радіаційних аварій шляхом прогнозування розповсюдження радіоактивного забруднення за рахунок атмосферного перенесення чи поверхневих вод.

3.16. Забезпечує в межах компетенції підготовку кліматологічної інформації, інформації про забруднення навколишнього природного середовища (у т.ч. атмосферне повітря, ґрунти, поверхневі води суші) та фонові концентрації забруднюючих речовин, підготовку і видання науково-прикладних щомісячників і щорічників (кліматологічних, метеорологічних, агрометеорологічних, про стан забруднення навколишнього природного середовища тощо).

3.17. Здійснює стажування спеціалістів гідрометеорологічних організацій з питань гідрометеорологічного прогнозування, забезпечення та обслуговування, агрометеорологічних спостережень і робіт, збору, оброблення та передавання інформації, автоматизованого оброблення даних, проходження виробничої практики студентів вищих навчальних закладів.

3.18. Здійснює в межах повноважень функції з оперативного управління майном, що знаходиться на його балансі, забезпечує належне його використання і збереження.

3.19. Здійснює організацію та координацію фінансової діяльності підпорядкованих організацій з планування та виконання бюджетних програм, відповідальним виконавцем яких є УкрГМЦ.

3.20. Здійснює фінансово-господарську діяльність у межах кошторису та плану асигнувань УкрГМЦ на відповідний рік, затверджених ДСНС.

3.21. Забезпечує дотримання фінансово-бюджетної дисципліни, своєчасну сплату податків і зборів (обов'язкових платежів) згідно із законодавством України.

3.22. Здійснює ведення бухгалтерського обліку, складання фінансової, бюджетної, податкової та статистичної звітностей, дотримання бюджетного законодавства.

3.23. Складає та подає відповідну звітність щодо діяльності до ДСНС у встановленому порядку.

3.24. Забезпечує схоронність, економію та раціональне використання матеріальних, енергетичних і фінансових ресурсів.

3.25. Забезпечує автотранспортні перевезення приладів, вантажів, утримання транспортних засобів та будівель.

3.26. Здійснює тиражування гідрометеорологічної інформації.

3.27. Забезпечує в межах повноважень виконання завдань із мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності держави.

3.28. Здійснює закупівлю телекомунікаційних засобів, засобів оброблення, візуалізації гідрометеорологічної інформації, систем управління базами даних, ЗВТ, обладнання, витратних матеріалів тощо.

3.29. Бере участь у розробленні пропозицій до угод з національними гідрометеорологічними службами інших країн, міждержавних угод зі співробітництва на прикордонних водах, забезпечує виконання положень укладених угод, оперативну взаємодію з національними гідрометеорологічними службами інших країн у межах компетенції УкрГМЦ.

3.30. Забезпечує в межах повноважень реалізацію державної політики стосовно державної таємниці, контроль за її збереженням в УкрГМЦ.

3.31. Здійснює організацію, проведення курсових заходів, нарад і семінарів спеціалістів гідрометеорологічних організацій і підприємств за напрямками своєї діяльності, з питань метеорологічного обслуговування цивільної авіації – спільно з ДП "УАМЦ".

3.32. Здійснює підготовку матеріалів для їх зберігання та використання у галузевому державному архіві матеріалів гідрометеорологічних спостережень Державної служби України з надзвичайних ситуацій та в УкрГМЦ, занесення інформації на електронні носії та їх автоматизоване оброблення.

3.33. Готує і затверджує зведені річні планові розрахунки потреб у гідрометеорологічному обладнанні, ЗВТ, запчастинах і матеріалах.

3.34. Забезпечує в межах компетенції виконання ремонтних, регламентно-профілактичних робіт щодо ЗВТ та обладнання, їх повірку та калібрування, розробку і модернізацію.

3.35. Здійснює облік ЗВТ, контроль за їхнім технічним станом та своєчасним проведенням повірки в підпорядкованих організаціях.

3.36. Організовує впровадження в установленому порядку настанов, стандартів, інструкцій та керівництв з питань, що належать до компетенції УкрГМЦ.

3.37. Організовує виготовлення офіційних копій і розповсюдження прийнятих стандартів, кодексів усталеної практики та технічних умов, документів відповідних спеціалізованих міжнародних організацій стандартизації стосовно гідрометеорологічної діяльності.

3.38. Бере участь у роботі спеціалізованих міжнародних та регіональних організацій стандартизації відповідно до положень про такі організації.3.39. Забезпечує створення та ведення фондів нормативних документів, видання каталогів нормативних документів для забезпечення діяльності гідрометеорологічних організацій та інформаційного обміну.

3.40. Взаємодіє в межах компетенції з органами та підрозділами ДСНС, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, УкрГМІ, ДП "УАМЦ", національними гідрометеорологічними службами інших країн, підприємствами, установами, організаціями.

3.41. Погоджує обсяги ремонтно-будівельних робіт приміщень та споруд підпорядкованих організацій.

3.42. Контролює стан та використання автотранспорту, плавзасобів у підпорядкованих організаціях, погоджує потреби в їх ремонті та паливно-мастильних матеріалах.

3.43. Виконує завдання та функції безпосередньо та через підпорядковані організації.

3.44. У межах компетенції організовує та координує роботу підпорядкованих організацій у сфері запобігання та протидії корупції.

3.45. Організовує ведення діловодства та архівне зберігання документів відповідно до встановлених правил.

3.46. Здійснює інші функції відповідно до покладених на нього завдань.

 

  1. УкрГМЦ має право

4.1. Одержувати безоплатно в установленому порядку від органів центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, органів статистики інформацію, документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

4.2. Отримувати від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадян і благодійних фондів та використовувати в установленому законодавством порядку кошти, подарунки, пожертви, благодійні внески, матеріальні цінності (будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби тощо).

4.3. Перевіряти в межах компетенції фінансово-господарську та виробничу діяльність підпорядкованих організацій, вживати відповідних заходів щодо належного здійснення ними гідрометеорологічної діяльності в частині функціонування державної системи гідрометеорологічних спостережень, гідрометеорологічного прогнозування, забезпечення та обслуговування, дотримання фінансово-господарської дисципліни, ефективного використання та збереження майна.

4.4. Взаємодіяти в межах компетенції у процесі виконання покладених на нього завдань з органами центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, а також національними гідрометеорологічними службами інших держав, міжнародними організаціями та установами з питань гідрометеорології та моніторингу забруднення навколишнього природного середовища.

4.5. Здійснювати в установленому порядку централізовані закупівлі та забезпечення гідрометеорологічних організацій ЗВТ, обладнанням, витратними матеріалами  в межах кошторису на відповідний рік.

4.6. Надавати в установленому порядку на платній основі послуги, визначені Кабінетом Міністрів України, що не суперечать та не заважають основній діяльності УкрГМЦ.

4.7. Перевіряти в межах компетенції та вживати відповідних заходів до суб'єктів гідрометеорологічної діяльності щодо застосування в установленому порядку ЗВТ та методик виконання вимірювань під час проведення гідрометеорологічних спостережень.

4.8. Виконувати науково-дослідні, науково-технічні, науково-методичні та дослідно-конструкторські роботи.

4.9. Представляти ДСНС (за дорученням) у межах компетенції у міжнародних організаціях, під час проведення міжнародних переговорів, укладання договорів тощо.

 

  1. Майно та фінансування УкрГМЦ

5.1. Майно УкрГМЦ становлять основні фонди, а також цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі УкрГМЦ.

5.2. Майно УкрГМЦ – це державне майно, закріплене за ним на праві оперативного управління. УкрГМЦ використовує закріплене за ним майно лише за його цільовим та функціональним призначенням. Розпорядження майном та його відчуження здійснюється відповідно до чинного законодавства.

5.3. Джерелами формування майна УкрГМЦ є майно:

отримане від ДСНС;

придбане за рахунок коштів державного бюджету;

придбане за рахунок коштів, отриманих за надання гідрометеорологічних та інших послуг у встановленому чинним законодавством порядку;

отримане з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

5.4. Джерелами фінансування УкрГМЦ є:

асигнування державного бюджету;

кошти, отримані за надання гідрометеорологічних та інших послуг у встановленому чинним законодавством порядку;

кошти, отримані за рахунок добровільних пожертвувань юридичних та фізичних осіб;

інші надходження, не заборонені чинним законодавством.

5.5. Бюджетні кошти використовуються у порядку, визначеному бюджетним законодавством.

5.6. Доходи УкрГМЦ використовуються виключно для фінансування видатків на утримання УкрГМЦ, реалізації його завдань і функцій, визначених законодавством і цим Положенням.

5.7. Оплата праці працівників УкрГМЦ здійснюється відповідно до чинного законодавства.

5.8. УкрГМЦ здійснює користування землею та природними ресурсами згідно з чинним законодавством.

5.9. Збитки, завдані УкрГМЦ у результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються у порядку, визначеному чинним законодавством.

 

  1. Керівництво УкрГМЦ

6.1. УкрГМЦ очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади Головою ДСНС за поданням начальника Управління гідрометеорології та погодженням із Київською міською державною адміністрацією, директор УкрГМЦ має трьох заступників.

6.2. Директор УкрГМЦ та заступники повинні знати вимоги чинного законодавства та нормативні акти у сфері гідрометеорологічної діяльності, трудових відносин, фінансової та виконавської дисципліни, охорони праці і техніки безпеки та відповідати таким кваліфікаційним вимогам: повна вища освіта, стаж роботи у системі національної гідрометеорологічної служби на керівних посадах – не менше 5 років.

6.3. Директор УкрГМЦ:

здійснює керівництво діяльністю УкрГМЦ, несе персональну відповідальність за виконання покладених на УкрГМЦ завдань і функцій та результатів його діяльності;

вносить пропозиції Голові ДСНС щодо призначення та звільнення з посади керівників підпорядкованих гідрометеорологічних організацій;

погоджує призначення заступників директорів Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, Дунайської гідрометеорологічної обсерваторії, начальників Гідрометеорологічного центру Чорного та Азовського морів, регіональних та обласних центрів з гідрометеорології;

призначає на посади та звільняє з посад працівників УкрГМЦ, за погодженням з ДСНС – заступників директора УкрГМЦ;

визначає повноваження і відповідальність своїх заступників, керівників структурних підрозділів УкрГМЦ;

видає у межах повноважень накази організаційно-розпорядчого характеру про розміщення пунктів гідрометеорологічних спостережень, приймання нормативних документів, стандартів, кодексів усталеної практики, технічних умов у сфері гідрометеорології, організовує контроль за їх виконанням;

затверджує положення про структурні підрозділи УкрГМЦ, плани гідрометеорологічної діяльності підпорядкованих гідрометеорологічних організацій;

погоджує положення про спеціалізовані структурні підрозділи підпорядкованих гідрометеорологічних організацій;

розробляє та подає на затвердження до ДСНС проекти штатних розписів, кошторисів УкрГМЦ та підпорядкованих організацій у межах затвердженої ДСНС чисельності та фонду оплати праці;

розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису, плану асигнувань державного бюджету на відповідний рік та майном згідно з чинним законодавством;

організовує здійснення попереднього і поточного внутрішнього фінансового контролю, розгляд матеріалів контрольних заходів і відповідно до чинного законодавства вжиття заходів щодо усунення виявлених недоліків;

несе відповідальність за розгляд матеріалів контрольних заходів і відповідно до чинного законодавства, вжиття заходів щодо усунення виявлених недоліків;

забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, здійснення заходів щодо запобігання та протидії корупції;

забезпечує складання проекту кошторису УкрГМЦ на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди і подає їх до ДСНС;

створює необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечує неухильне виконання всіма підрозділами і працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог керівника бухгалтерської служби щодо дотримання порядку оформлення та надання до обліку первинних документів;

організовує складання та подання фінансової і бюджетної звітності відповідно до чинного законодавства та забезпечує збереження оброблених первинних документів, регістрів і звітності протягом установленого терміну, але не менше трьох років;

представляє УкрГМЦ та ДСНС (за дорученням) в органах виконавчої влади, місцевого самоврядування, судових органах, в інших організаціях, підприємствах та установах, міжнародних організаціях;

веде листування з органами центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, установами, підприємствами і організаціями, міжнародними організаціями з питань, що належать до компетенції УкрГМЦ;

вживає в межах повноважень заходи щодо заохочення та накладання дисциплінарних стягнень на працівників УкрГМЦ, керівників підпорядкованих організацій відповідно до чинного законодавства;

забезпечує реалізацію державної політики щодо державної таємниці;

забезпечує дотримання законодавства з питань запобігання та протидії корупції;

забезпечує виконання вимог законодавчих та нормативних актів з питань виконання заходів безпеки під час виконання працівниками службових обов'язків;

підписує колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом УкрГМЦ.

 

  1. Ліквідація та реорганізація УкрГМЦ

7.1. Ліквідація і реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) УкрГМЦ здійснюється за рішенням ДСНС відповідно до чинного законодавства.

7.2. Ліквідація УкрГМЦ здійснюється ліквідаційною комісією у порядку, визначеному законодавством.

7.3. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять усі повноваження з управління справами УкрГМЦ.

 

  1. Порядок внесення змін до Положення про УкрГМЦ

Внесення змін та доповнень до Положення про УкрГМЦ здійснюється ДСНС.

Гідрометеоцентр
Інформація для ЗМІ
Послуги
Погода і здоров’я
Метеорологічні попередження
Гідрологічні попередження
Сніголавинна ситуація
Супутникова інформація
Радарна інформація
Транскордонне співробітництво в басейні р. Дністер
Дунайська транснаціональна програма DAREFFORT

Навіщо світу потрібні метеорологи?

Участь УкрГМЦ у віртуальному семінарі “Впровадження міжнародної інформаційної системи з радіаційного моніторингу”