Україна є членом
Всесвітньої
Метеорологічної
Організації

НОВОДНІСТРОВСЬК
інше містоБахмутАсканія НоваБ.Дністр.Б.ЦеркваБаришівкаБаштанкаБердянськБереговоБережаниБехтериБіловодськБілогорськБілопілляБобринецьБогодухівБолградБориспільБотієвоБродиВ.БерезнийВ.БурлукВ.ВолинськийВ.Олександр.Вес.ПоділВилковоВінницяВознесенськВолновахаГадячГайворонГайсинГенічеськГлухівГубинихаГуляй ПолеДебальцевоДніпроДолинаДолинськаДонецькДрогобичДружбаДубноЖашківЖитомирЖмеринкаЗапоріжжяЗатишшяЗвенигородкаЗнаменкаЗолотоношаЗолочівІвано-ФранківськЧорноморськІзмаїлІзюмК.ПодільскийКам'янкаКанівКерчКиївКирилівкаКропивницькийКобелякиКовельКоломакКоломияКомісарівкаСлобожанськеКонотопКоростеньПокровськКрасноградКременецьКривий РігКуп'янськЛебединЛозоваЛубниЛуганськЛуцькЛюбашівкаЛюбешівЛьвівМаневичіМаріупольМелітопольМиколаївМиронівкаМіжгір'яМог.-ПодільсМостискаН.ВолинськийН.ВоротаН.КаховкаН.СірогозиН.СтуденийН.УшицяНіжинНікопольНоводністровськНовомиргородНовопсково.ЗмiїнийОвручОдесаОлевськОстерОчаківПавлоградПервомайскПлайПожежевськаПокошичиПолтаваПомошнаПрилукиПришибРава-РуськаРахівРівнеРоздільнаРомниСаратаСарниСватовоСвітязьСвітловодськСелятинСеменівкаСербкаСинельниковоСімферопольСлавськеСмілаСновськСтрийСтрілковеСумиТернопільТетерівТроїцькеТуркаУжгородУманьФастівХарківХерсонХмiльникХмельницькийХорлиХустЧаплиноЧеркасиЧернівціЧернігівЧигиринЧорнобильЧорноморськеЧортківШепетівкаЯворівЯготинЯмпільЯремча
13 серпня
6:00
14:29
20:29
Поточна погода
18.5 °
Вітер
1 м/c
Волог.
90 %
Тиск
741 мм рт. ст.
Прогноз
Погоди
13.08 Сб 14.08 Нд 15.08 Пн 16.08 Вт 17.08 Ср
Ніч День Ніч День Ніч День Ніч День Ніч День
Хмарність та опади
Температура, °C 13..15 22..24 15..17 25..27 15..17 25..27 16..18 28..30 16..18 28..30
Вітер, м/c 7-12 7-12 3-8 5-10 3-8 5-10 5-10 5-10 3-8 5-10
Напрям вітру
Серпневий номер бюлетня
Продовольча безпека
Відновлення, покращення і підтримання постів спостереження за погодою є ключовим пріоритетом у досягненні продовольчої безпеки в країнах, що розвиваються. Особливо руйнівними в цьому аспекті є такі природні катастрофи, як паводки, урагани і посухи, які значно зменшують врожаї. Наприклад, сильні дощі та повінь навіть в США у 2008 році призвели до втрати 15% світового врожаю. Врожай рису у М`янмі за оцінками зменшився на 0,6 млн.т внаслідок циклону Наргіс.  
З метою пом`якшення згубних наслідків природних катаклізмів ВМО просуває заходи попередження і готовності, включаючи оцінку ризиків і невідкладне планування, а також задіяння систем раннього попередження стосовно різних негод, бюлетень Регіональний кліматичний огляд( Regional Climate Outlooks), який спонсорує ВМО, допомагає фермерам у плануванні
сг сезону. Крім того ВМО координує просвітницькі тематичні семінари для фермерів.
Оновлена інформація стосовно Ель Ніньйо
Оновлена інформація щодо Ель Ніньйо була опублікована ВМО у червні 2008 року. Явище Ель Ніньйо середньої інтенсивності спостерігалось на протязі першої чверті 2008 року, після чого відбувся спад майже до звичайних для середини року погодних умов. Немає вказівок щодо вірогідності прояву Ель Ніньйо у другій половині 2008 року. Необхідні подальші детальні дослідження даного явища, результати яких будуть доступні через національні метеорологічні і гідрологічні служби. 
Дослідження погоди Тихого океану
Незважаючи на свою назву Тихий океан часто стає джерелом тропічних циклонів та поза тропічних буревіїв, часто катастрофічних, від яких страждають моря і густонаселені узбережжя регіону. Тихоокеансько-азійська регіональна кампанія ТОРПЕКС( Т-ТАРК)- одна з найбільших, які займаються вивченням і передбаченням загрозливих погодних явищ, які виникають в Північній Атлантиці. Вона розпочала діяльність 1 серпня 2008 року.
  Ця спеціалізована кампанія прослідковує три типи тихоокеанської погоди.
Один з напрямків досліджень націлений на покращення передбачення поведінки тропічних циклонів від зародження до виходу на суходіл. Сьогодні помилки у передбаченні пересування шторму в стадії зародження призводять до помилок у визначенні місця його підходу до берега.
  Другим напрямком діяльності Т-ТАРК є дослідження позатропічного пересування тропічних циклонів, що важливо у передбаченні погоди, наприклад, в Європі , або Північній Америці внаслідок шторму в районі, скажімо, Японії. Це дуже важливо, тому що, коли тропічний шторм проходить поза тропічною зоною, точність прогнозів погоди в прилеглих до початку жовтня 2008 року.
  Третім компонентом діяльності Т-ТАРК буде вивчення зимових циклонів, яке відбуватиметься у січні - березні 2009 року. Стратегія вимірювань в рамках діяльності в цьому напрямі включає в себе прослідковування особливостей погоди в атмосферних потоках над Азією, потім – скрізь по басейну Тихого океану, використовуючи додаткові вимірювання радіозондами над Російською Федерацією, зонди, які скидатимуться з двох дослідницьких літаків і супутникові спостереження.
  Т – ТАРК є програмою, яка поєднує зусилля дослідників і прогнозистів з Австралії, Канади, Китаю, Франції, Німеччини, Японії, Республіки Корея, Філіппін, Російської Федерації, Об`єднаного Королівства і США під егідою ВМО.
В рамці на стор.2 Дослідження погоди в рамках ВМО: ТОРПЕКС
Нині 5-денний прогноз погоди є таким же надійним, яким був 2-денний 20 років тому. 
  Експеримент з проблем дослідження систем спостереження і передбачуваності погоди(ТОРПЕКС) є найбільшою програмою дослідження світової погоди ВМО. Його метою є прискорення покращення прогнозування небезпечних проявів погоди на часовий проміжок від 1 дня до 2х тижнів.
  Гідрологія озер і водойм.
Понад 4 мільйони озер , які є на нашій планеті, відіграють життєво
важливу роль в глобальному водному циклі, в соціально-економічному і розвитку довкілля. Новостворений Міжнародний Інформаційний Центр гідрології озер і водойм(HYDROLARE) сприятиме водопостачання і водного менеджменту, відслідковуючи мінливість і зміни клімату, і оцінюючи вплив зміну клімату.
  Лісові пожежі і зміна клімату
Лісові пожежі знищують не лише цінні дерева, але й цілі екосистеми, с/г врожаї, населені пункти і руйнують соціально-еко-
номічну діяльність. Димові аерозолі в атмосфері впливають на кількість опромінення, яке досягає поверхні Землі. Поскільки частота і інтенсивність пожеж зростатимуть з наростанням змін клімату, ВМО сприяє покращенню систем попередження, пом`як-
шення наслідків і відслідковування.
  Новий веб-сайт ВМО для авіаційної метеорології  
Новий веб-сайт , розроблений командою експертів ВМО, був запущений в липні 2008 року з метою надання нових пробних прогнозних продуктів для терміналів авіаперевізникам і збирання 
їх відгуків. Веб-сайт був доручений Гонконгській Обсерваторії(Китай) (http://www.ntf.weather.gov.hk).
В даний час сайт містить пробні прогностичні продукти стосовно розвитку тропічних штормів, розроблені Гонконгською обсерваторією, матеріали стосовно аеропорту імені Шарля де Голля в Парижі, розроблені Метео-Франс, як зразок замовного прогнозу погоди для аеропорту.
Системи спостереження за верхніми шарами атмосфери
Експерти, які займаються системами спостереження за верхніми шарами атмосфери, зібралися у червні 2008 року Пайєрні, Швейцарія, щоб переглянути попередні взаємні зіставлення матеріалів і випробувань, вимоги до майбутніх зіставлень і вимоги до випробувань Довідкової мережі, яка займається спостереженнями за верхніми шарами атмосфери і входить до Глобальної системи спостереження за кліматом. Розробники радіозондів запропонували удосконалені радіозонди, які були схвалені експертами ВМО. Головна увага зверталась на підготовку 8ї звірки радіозонд них систем , проведення якої заплановане на 2010 рік і має відбутися у Китаї.
 Глобальна система спостереження за кліматом: 
 візуалізація мереж 
 Візуалізація наземної і висотної мереж Глобальної системи спостереження за кліматом(ГССК) з використанням Google EarthТМ
була здійснена через веб-сайт ГССК(http://www.wmo.int/pages/prog/
gcos/index.php?name=gearth). З її допомогою можна швидко побачити мережу метеостанцій, які займаються спостереженням за кліматом, по всьому світу.  
  Вставка на стор.3  
  Очікувані події  
  15-17 вересня 2008 року – Навчальний семінар на тему»Оцінка соціально- економічних вигод від метеорологічних і гідрологічних служб»(Софія, Болгарія)
  15-19 вересня 2008 року – Міжнародний семінар на тему
 « Пристосування до змін клімату в західно – африканському сільському господарстві»(Онагадугу, Буркіна Фасо)
  22 – 26 вересня 2008 року – Восьмий міжнародний конгрес з питань біометрології( Токіо, Японія)(спів спонсор - ВМО)
  6 – 9 вересня 2008 року – Семінар під егідою ВМО з питань координації і збільшення потенціалу найменш розвинених країн Азії – Тихого Океану( Порт – Віла, Вануату)  
  8 – 10 жовтня 2008 року – 8 сесія Комітету з питань тропічних циклонів Регіональної Асоціації I(RAI - Африка) для південно – західного Індійського океану(Лілонгіве, Малаві)
  9 – 10 жовтня 2008 року - Регіональна науково – технічна конференція по проблемі ролі національних гідрометеорологічних служб у запобіганні та пом`якшенні наслідків стихійних лих (Чісінау, Молдова)(спів спонсор - ВМО)
  20 – 25 жовтня 2008 року – Четвертий міжнародний семінар по проблемі мусонів (Пекін, Китай)
  3 – 5 листопада 2008 року - Навчальний семінар на тему»Оцінка соціально- економічних вигод від метеорологічних і гідрологічних служб» (Абу-Дабі, Об`єднані Арабські Емірати)
  4 – 12 листопада 2008 року – Комісія з питань гідрології – 
13-а сесія(Женева, Швейцарія)
<Повернутись до списку статей
Гідрометеоцентр
Інформація для ЗМІ
Послуги
Погода і здоров’я
Метеорологічні попередження
Пожежна небезпека
Гідрологічні попередження
Супутникова інформація
Радарна інформація
Транскордонне співробітництво в басейні р. Дністер
Карта пожежна небезпека

ПАМ’ЯТКА керівникам та працівникам гідрометеорологічних організацій щодо дій в умовах воєнного стану

Модернізація Української гідрометеорологічної служби у співпраці з Фінським метеорологічним інститутом

Навіщо світу потрібні метеорологи?