Україна є членом
Всесвітньої
Метеорологічної
Організації

НОВОДНІСТРОВСЬК
інше містоБахмутАсканія НоваБ.Дністр.Б.ЦеркваБаришівкаБаштанкаБердянськБереговоБережаниБехтериБіловодськБілогорськБілопілляБобринецьБогодухівБолградБориспільБотієвоБродиВ.БерезнийВ.БурлукВ.ВолинськийВ.Олександр.Вес.ПоділВилковоВінницяВознесенськВолновахаГадячГайворонГайсинГенічеськГлухівГубинихаГуляй ПолеДебальцевоДніпроДолинаДолинськаДонецькДрогобичДружбаДубноЖашківЖитомирЖмеринкаЗапоріжжяЗатишшяЗвенигородкаЗнаменкаЗолотоношаЗолочівІвано-ФранківськЧорноморськІзмаїлІзюмК.ПодільскийКам'янкаКанівКерчКиївКирилівкаКропивницькийКобелякиКовельКоломакКоломияКомісарівкаСлобожанськеКонотопКоростеньПокровськКрасноградКременецьКривий РігКуп'янськЛебединЛозоваЛубниЛуганськЛуцькЛюбашівкаЛюбешівЛьвівМаневичіМаріупольМелітопольМиколаївМиронівкаМіжгір'яМог.-ПодільсМостискаН.ВолинськийН.ВоротаН.КаховкаН.СірогозиН.СтуденийН.УшицяНіжинНікопольНоводністровськНовомиргородНовопсково.ЗмiїнийОвручОдесаОлевськОстерОчаківПавлоградПервомайскПлайПожежевськаПокошичиПолтаваПомошнаПрилукиПришибРава-РуськаРахівРівнеРоздільнаРомниСаратаСарниСватовоСвітязьСвітловодськСелятинСеменівкаСербкаСинельниковоСімферопольСлавськеСмілаСновськСтрийСтрілковеСумиТернопільТетерівТроїцькеТуркаУжгородУманьФастівХарківХерсонХмiльникХмельницькийХорлиХустЧаплиноЧеркасиЧернівціЧернігівЧигиринЧорнобильЧорноморськеЧортківШепетівкаЯворівЯготинЯмпільЯремча
13 серпня
6:00
14:29
20:29
Поточна погода
18.3 °
Вітер
1 м/c
Волог.
88 %
Тиск
740 мм рт. ст.
Прогноз
Погоди
13.08 Сб 14.08 Нд 15.08 Пн 16.08 Вт 17.08 Ср
Ніч День Ніч День Ніч День Ніч День Ніч День
Хмарність та опади
Температура, °C 13..15 22..24 15..17 25..27 15..17 25..27 16..18 28..30 16..18 28..30
Вітер, м/c 7-12 7-12 3-8 5-10 3-8 5-10 5-10 5-10 3-8 5-10
Напрям вітру
Про участь делегації України в роботі 18-го Конгресу Всесвітньої метеорологічної організації

18 конгрес прес-реліз

 

Про участь делегації України в роботі 18-го Конгресу Всесвітньої метеорологічної організації

03-14 червня 2019 року Женева, Швейцарія.

 

     Всесвітній метеорологічний конгрес, в роботі якого взяла участь делегація України на чолі з директором Українського гідрометеорологічного центру М.Кульбідою, проводився з 3 по 14 червня, з тим щоб узгодити майбутню стратегію та інструменти, покликані допомогти країнам підвищити опірність екстремальним метеорологічним, гідрологічним, кліматичним та іншим явищам, пов'язаним з навколишнім середовищем потрясінь, зміцнити наукові спостереження і прогнози, а також подолати розрив в розвитку країн і регіонів.

 

     Конгрес проводиться раз на чотири роки, і на ньому приймаються рішення з питань стратегії, політики, стандартів, бюджету і виборів посадових осіб Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), в якій 193 Члена. У цьому році на ньому  серед іншого обговорювалися масштабна реформа структур управління ВМО для усунення основних факторів ризику і реагування на виклики стрімко мінливого світу.

 

     Інші пункти порядку денного включали зміцнення мережі спостережень, яка лежить в основі всіх прогнозів; вдосконалення метеорологічного та кліматичного обслуговування в епоху зміни клімату та більш екстремальних погодних умов; гідрологічне обслуговування і підтримка сталого управління водними ресурсами; інтегрована наука про системи Землі; сприяння розвитку потенціалу структур ВМО; взаємодія з приватним сектором і політика в області збору та розповсюдження даних.

 

     Делегатами країн учасниць було проведено спеціальний діалог з питань океану, окремо проводилась сесія по розширенню партнерських відносин в області розвитку, паралельно проходила гідрологічна асамблея і діалог державно-приватного сектора, а також Всесвітня виставка метеорологічних технологій, на якій були представлені новітні технології в сфері кліматичного, метеорологічного і гідрометеорологічного прогнозування, вимірювань і аналізу.

 

     Конгрес затвердив новий стратегічний план ВМО для досягнення всеосяжного перспективного бачення . Було наголошено, що зміна клімату призводить до зміни режиму опадів, тим самим викликаючи погіршення ситуації з водними ресурсами, а також появу нових викликів в сфері продовольчої безпеки.

     ВМО прагне забезпечити наявність доступу у всіх країнах до високоякісних прогнозів погоди і клімату з визначених на глобальному і регіональному рівні спеціалізованих центрів, а також наявність обслуговування ранніми попередженнями про небезпечні явища. ВМО також розвиває інтегроване міське обслуговування та обслуговування у сфері охорони здоров'я, включаючи якість повітря, води і інші чинники негативного впливу на людину.

     ВМО координує роботу тисяч експертів з метеорологічних і гідрологічних служб, науково-дослідних установ і академічних кіл. Організація служить міжнародною сполучною ланкою в щоденному зборі мільйонів спостережень за допомогою супутників, наземних і аерологічних станцій, океанських буїв, а також морських і повітряних суден. Ці дані спостережень використовуються для підготовки щоденних прогнозів погоди, якості повітря і умов на суші та морі, а також для довгострокового моніторингу пульсу планети.

     Увага Конгресу спрямована до нового покоління основних елементів інфраструктури ВМО: інтегрована система спостережень (перспективне бачення ІГСНВ-2040), інформаційна система ВМО (ІСВ 2.0), нова архітектура для моніторингу клімату з космосу і безшовна глобальна система обробки та прогнозування даних.

 

     ВМО сприятиме інноваціям в у вивченні систем Земля і орієнтації при цьому  науки для обслуговування потреб людства. Організацією також активізовано співпрацю з партнерами в області розвитку, такими як Світовий банк і Зелений кліматичний фонд, з тим щоб стимулювати цільові програми, що спираються на грунтовну інформацію і розширені інвестиції в гідрометеорологічне обслуговування.

     Затверджений Конгресом новий стратегічний план ВМО на період до 2030 року ставить декілька довгострокових цілей і всеосяжних ключових пріоритетів, включаючи:

  • підвищення готовності людства до екстремальних гідрометеорологічних явищ і скорочення викликаними ними втрат життя та майна;
  • надання підтримки прийняття державних рішень, обґрунтованих з кліматичної точки зору, для підвищення опірності і адаптації до ризиків, які пов'язані з кліматом;
  • підвищення соціально-економічної цінності метеорологічного, кліматичного, гідрологічного і іншого, пов'язаного з навколишнім середовищем, обслуговування.

     Відповідно до стратегічного плану Конгрес обговорив фундаментальну реформу структури управління ВМО. Потреба в регулярному реформуванні, обумовлена ​​зростаючими загрозами екстремальних метеорологічних і кліматичних умов, створює потребу в невідкладних заходах щодо забезпечення опірності людства, пом'якшення наслідків і адаптації до нових умов існування.

     Реформа , яку затвердив Конгрес, спрямована на координацію систем спостережень і управління даними, стандартизацію спостережень і вимірювань, забезпечення механізмів залучення партнерів, які перебувають за межами спільноти ВМО, а також зближення в області обслуговування для прийняття рішень.

     До потенційних переваг процесу реформ ВМО відносяться:

  • підхід на основі вивчення цілісної системи Земля, що охоплює метеорологію, кліматології, гідрологію, океанографії, сейсмологію, вулканологію, якість повітря, парникові гази;
  • безшовне обслуговування на основі вивчення багатьох небезпечних явищ і з урахуванням впливів, що охоплює погоду, клімат, водні ресурси, авіацію, морську, сільськогосподарську, міську тематику, енергетику, охорону здоров'я;
  • широке перспективне бачення клімату, в рамках якого здійснюється координація спостережень, обслуговування, науки, пом'якшення наслідків і адаптації;
  • більш активне залучення гідрологічного обслуговування в діяльність ВМО і досягнення синергізму стосовно погоди і води;
  • організоване і контрольоване участь приватного сектора в діяльності ВМО;
  • оптимальне використання ресурсів національних метеорологічних і гідрологічних служб і Секретаріату, в результаті якого забезпечується більш високий рівень підтримки для регіональної діяльності.

     Всесвітній метеорологічний конгрес обрав Герхарда Адріана (Німеччина) Президентом Всесвітньої метеорологічної організації на чотирирічний термін повноважень. Доктор Г.Адріан є президентом Метеорологічної служби Німеччини (Deutscher Wetterdienst) з 2010 року.

     Першим віце-президентом було обрано пані Селеста Саул, директора Аргентинської національної метеорологічної служби .

     Другим віце-президентом був обраний Алберт Мартис, директор Метеорологічного департаменту Кюрасао.

     Третім віце-президентом було обрано пані Агнес Лоуренс Кіджазі, генеральний директор Метеорологічного агентства Танзанії.

     Генеральним секретарем ВМО на наступний чотирирічний період знову був призначений Петтері Таалас (Фінляндія). Він є Генеральним секретарем ВМО з 2016 року і одним з керівників в Організації Об'єднаних Націй, що займаються проблемою зміни клімату.

<Повернутись до списку статей
Гідрометеоцентр
Інформація для ЗМІ
Послуги
Погода і здоров’я
Метеорологічні попередження
Пожежна небезпека
Гідрологічні попередження
Супутникова інформація
Радарна інформація
Транскордонне співробітництво в басейні р. Дністер
Карта пожежна небезпека

ПАМ’ЯТКА керівникам та працівникам гідрометеорологічних організацій щодо дій в умовах воєнного стану

Модернізація Української гідрометеорологічної служби у співпраці з Фінським метеорологічним інститутом

Навіщо світу потрібні метеорологи?