Україна є членом
Всесвітньої
Метеорологічної
Організації

НОВОДНІСТРОВСЬК
інше містоБахмутАсканія НоваБ.Дністр.Б.ЦеркваБаришівкаБаштанкаБердянськБереговоБережаниБехтериБіловодськБілогорськБілопілляБобринецьБогодухівБолградБориспільБотієвоБродиВ.БерезнийВ.БурлукВ.ВолинськийВ.Олександр.Вес.ПоділВилковоВінницяВознесенськВолновахаГадячГайворонГайсинГенічеськГлухівГубинихаГуляй ПолеДебальцевоДніпроДолинаДолинськаДонецькДрогобичДружбаДубноЖашківЖитомирЖмеринкаЗапоріжжяЗатишшяЗвенигородкаЗнаменкаЗолотоношаЗолочівІвано-ФранківськЧорноморськІзмаїлІзюмК.ПодільскийКам'янкаКанівКерчКиївКирилівкаКропивницькийКобелякиКовельКоломакКоломияКомісарівкаСлобожанськеКонотопКоростеньПокровськКрасноградКременецьКривий РігКуп'янськЛебединЛозоваЛубниЛуганськЛуцькЛюбашівкаЛюбешівЛьвівМаневичіМаріупольМелітопольМиколаївМиронівкаМіжгір'яМог.-ПодільсМостискаН.ВолинськийН.ВоротаН.КаховкаН.СірогозиН.СтуденийН.УшицяНіжинНікопольНоводністровськНовомиргородНовопсково.ЗмiїнийОвручОдесаОлевськОстерОчаківПавлоградПервомайскПлайПожежевськаПокошичиПолтаваПомошнаПрилукиПришибРава-РуськаРахівРівнеРоздільнаРомниСаратаСарниСватовоСвітязьСвітловодськСелятинСеменівкаСербкаСинельниковоСімферопольСлавськеСмілаСновськСтрийСтрілковеСумиТернопільТетерівТроїцькеТуркаУжгородУманьФастівХарківХерсонХмiльникХмельницькийХорлиХустЧаплиноЧеркасиЧернівціЧернігівЧигиринЧорнобильЧорноморськеЧортківШепетівкаЯворівЯготинЯмпільЯремча
9 серпня
5:55
14:41
20:36
Поточна погода
20.9 °
Вітер
3 м/c
Волог.
76 %
Тиск
745 мм рт. ст.
Прогноз
Погоди
9.08 Вт 10.08 Ср 11.08 Чт 12.08 Пт 13.08 Сб
Ніч День Ніч День Ніч День Ніч День Ніч День
Хмарність та опади
Температура, °C 13..15 22..24 13..15 21..23 13..15 21..23 14..16 25..27 14..16 25..27
Вітер, м/c 5-10 5-10 5-10 5-10 5-10 5-10 5-10 5-10 5-10 5-10
Напрям вітру
Iнформаційний бюлетень ВМО Метеосвіт - Грудень 2010 року

Метеосвіт Грудень 2010 року
Погода. Клімат. Вода.

Глобальні рамкові основи для кліматичного обслуговування на КС 16 (Конференція Сторін (Рамкова Конвенція ООН щодо зміни клімату)  

Переговори під егідою ООН з питань зміни клімату, які відбудуться з 29 листопада по 10 грудня у Канкуні, Мексика, продовжать роботу у напрямку досягнення угоди про подальші кроки у відповідь на проблеми зміни клімату. Як і в минулому, Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) візьме участь у конференції, відомій як КС 16 (16-а сесія Конференції сторін Рамкової конвенції організації Об'єднаних Націй про зміну клімату). Увага ВМО зосереджена на інтенсивній роботі, яка проводиться з метою створення глобальної рамкової основи для кліматичного обслуговування, відповідно до рішення Всесвітньої кліматичної конференції-3 2009 року, для сприяння обміну інформацією щодо адаптації до зміни клімату та пом'якшення його наслідків.

Науково-технічна інформація є опорою для сталого прийняття рішень з питань зміни клімату, а також для зменшення вразливості до екстремальних погодних явищ. ВМО здійснює моніторинг показників зміни клімату на суші, в океані і в атмосфері, а також зміни концентрації парникових газів, аерозолів, озону та інших речовин в атмосфері.

Національні метеорологічні і гідрологічні служби (НМГС) (багато хто з яких будуть представлені на КС-16), сприятимуть мережам систематичного спостереження ВМО, які займаються моніторингом поточного клімату, проектуванням майбутнього клімату, і кращому розумінню наслідків зміни клімату.

Див. нижче звернення ВМО щодо клімату до КС 16. Див також www.wmo.int/COP16 для резюме ВМО на КС 16.ПОСЛАННЯ ВМО ЩОДО КЛІМАТУ


Інвестування в інформацію про погоду, клімат та воду це інвестиції в благополуччя і процвітання для всіх.

Вже мільйони людей страждають від впливу кліматичних змін. У нас є достатньо знань, які мають бути дієвими в даний час для запобігання втрати життів і засобів до існування. Ми не можемо допустити, щоб люди голодували. Вчені надають нам необхідну інформацію для вжиття заходів.

Досвід в усіх соціально-економічних секторах, показав, що при врахуванні метеорологічної і кліматичної інформації, рішення і дії стають більш твердими та ефективними. Ризики попереджаються; життя і гроші зберігаються.

Нам необхідно об'єднати людей в усьому світі, щоб вони могли використовувати інформацію про клімат для збереження і поліпшення якості їхнього життя. Чим більше ми інвестуємо в спостереження та аналіз нашого клімату, тим кращу можливість ми матимемо для передбачення, прогнозування і планувати.

Моніторинг та передбачення клімату дозволяють країнам, громадам і особам попередити збитки та втрати, збільшити добробут і благополуччя. Кліматичні прогнози та інформація є головним компонентом для управління ризиками та використання можливостей. Управління ризиком є більш ефективним і менш дорогим, ніж управління кризою.

Прогалини у спостереженнях повинні бути заповнені в цілях забезпечення суспільства кліматичною інформацією, необхідною для запобігання зміні клімату та адаптації. Чим краще ми можемо передбачити майбутнє клімату, тим краще ми можемо підготуватися.

Існує нагальна необхідність прийняття рішучих спільних механізмів для задоволення потреби в спостереженнях країн, що розвиваються, для підвищення раннього попередження екстремальних погодних умов і клімату та підвищення якості управління поширення та ефективності їх кліматичних ризиків.

Стійкість та ефективність соціально-економічних рішень буде все більшою мірою визначається об'ємом інформації про клімат. Добре поінформовані, науково обгрунтовані рішення врятують життя і допоможуть уникнути економічному спаду.

Незалежно від політичних рішень в області зміни клімату, метеорологи, дослідники клімату і гідрологи в усьому світі працюють 24/24, 7/7 протягом усього року з метою задоволення потреб в інформації урядів та громадянського суспільства, які прагнуть адаптуватися до впливу клімату.

Незалежно від кроків зі скорочення викидів парникових газів, ми будемо продовжувати бачити наслідки як мінливості клімату так і зміни клімату. Тому дуже важливо, що у нас є управління ризиками та інструменти адаптації, засновані на достовірній і надійній кліматичній інформації.

Глобальна рамкова основа для кліматичного обслуговування (GFCS) буде стимулювати наявні і майбутні знання та інструменти для боротьби з неминучими наслідками зміни клімату. GFCS є GPS (Глобальна Система Визначення Місцеположення) для нашого майбутнього!


Парникові гази досягають рекордного рівня

Основні парникові гази досягли найвищих рівнів, зареєстрованих з до індустріальних часів, відповідно до щорічного " Бюлетеня парникових газів " ВМО. Глобальне потепління може призвести до ще більших викидів метану з арктичних районів.

Всього випромінюючий вплив всіх довгоживучих парникових газів збільшився на 27,5 відсотка з 1990 по 2009 рік і на 1,0 відсотка з 2008 по 2009 рік, що відображає зростання атмосферного навантаження двоокису вуглецю, метану і закису азоту. (Випромінюючий вплив є балансом між вхідним та вихідним випромінюванням. Позитивний випромінюючий вплив має тенденцію до нагрівання системи Землі.)

"Концентрація парникових газів досягла рекордного рівня, незважаючи на економічний спад. Вона була б ще вищою, якби не міжнародні заходи, вжиті з метою їх зниження ", заявив Генеральний секретар ВМО Мішель Жарро. Він додав, що "потенційне викидання метану з північної вічної мерзлоти і водно-болотних угідь за умов майбутньої зміни клімату викликає велике занепокоєння і стає центром інтенсивних досліджень і спостережень".

Вуглекислий газ, найважливіший антропогенний газ в атмосфері (після парів води), сприяє на 63,5 відсотка в загальному глобальної випромінюючому впливі.

Метан, другий за значимістю парниковий газ, сприяє цьому на 18,1 відсотка.

З 1750 року він збільшився на 158 відсотків за рахунок викидів від скотарства, вирoщування рису, використання викопного палива і експлуатації сміттєвих полігонів. Такі види діяльності людини на сьогодні спричинюють 60 відсотків викидів метану. Решта 40 відсотків надходить з природних джерел, таких як водно-болотяні угіддя.

Залишаючись стабільним з 1999 по 2006 рік, вміст атмосферного метану збільшився з 2007 по 2009 рік. Ймовірною причиною були вищі за середні викиди метану арктичних водно-болотних угідь у зв'язку з виключно теплими температурами у 2007 році та сильними опадами в тропічних водно-болотяних районах в 2007 і 2008 роках.

Швидке потепління і танення вічної мерзлоти має потенціал для викидання великої кількості метану в атмосферу, який, швидше за все, робитиме подальший внесок у глобальне потепління. Північні райони вічної мерзлоти містять великі резервуари органічного вуглецю і клатрати метану (вид водяного льоду з великою кількістю метану).

Серед інших парникових газів, закис азоту сприяє потеплінню на 6,24 відсотка. Джерела включають океани, спалювання біомаси, використання добрив і різних промислових процесах. Глобальний середньорічний рівень оксиду азоту в 2009 році був на 19 відсотків
вище, ніж у доіндустріальну епоху.
 
На галоїдовуглеводні припадає 12 відсотків. Використання деяких галоїдовуглеводнів, які раніше використовувалися в якості холодоагентів, розчинників і аерозольного покриття консервних банок, знижується повільно, в результаті міжнародних дій щодо збереження озонового шару. Тим не менш, альтернативні речовини є потенційними парниковими газами, які існують довше, ніж вуглекислий газ, і їх використання швидко зростає.
Глобальна Програма спостереження за атмосферою координує спостереження за атмосферними газами через мережу станцій у більш ніж 50 країнах, в тому числі високо в Андах і Гімалаях. Дані архівуються і поширюються Всесвітньої центром даних ВМО щодо парникових газів, організованому Японською метеорологічною агенцією. Цьогорічний Бюлетень парникових газів є шостим у серії.

Озон: двосторонній зв'язок зі зміною клімату

Озоновий шар, який захищає життя від шкідливих променів сонця, був врятований від додаткових втрат завдяки успішному Монреальському протоколу Віденської конвенції щодо охорони озонового шару, згідно з доповіддю, виданою в Міжнародний день боротьби за збереження озонового шару ООН 16 вересня. Написана і розглянута близько 300 вчених, доповідь є резюме першого всеосяжного оновлення протягом чотирьох років. Опублікована Всесвітньою Метеорологічною Організацією (ВМО) і Програмою Організації Об'єднаних Націй з питань довкілля (ПООНД), повний звіт буде опубліковано на початку 2011 року.

Посилання: клімат-озон

Багато з речовин, що руйнують озоновий шар, також є потенційними парниковими газами. У 2010 році скорочення викидів озоноруйнуючих речовин, внаслідок Монреальського протоколу, виражене в СО2-еквіваленті, склало близько 10 гігатон на рік. Це в п'ять разів більше запланованого на першй період дії (2008-2012роки) зобов'язань по Кіотському протоколу.

Основні знахідки, озон та ультрафіолетове випромінювання 

* За останнє десятиліття глобальний стратосферний озон і в Арктиці й Антарктиці більше не зменшується, але все ще не збільшується; 
* Озоновий шар за межами полярних регіонів, згідно з прогнозами, має відновитися на рівні, який був до 1980 року, десь до 2050 року. Викликане парниковими газами охолодження верхніх шарах стратосфери може прискорити відновлення;
* З іншого боку, весняна озонова діра над Антарктикою, як очікується, відновиться набагато пізніше. Великі рівні УФ продовжують спостерігатися навесні, коли озонова діра над Антарктикою є велика;
* Озонова діра над Антарктикою призводить до істотних змін у температурі поверхні і вітрів;
* На середніх широтах УФ опромінення поверхні була приблизно постійним протягом останнього десятиліття.

Ключові знахідки, озоноруйнуючі речовини і замінники

Багато хімічних речовин, що руйнують озон, таких як ХФВ (хлорфторвуглеводні), раніше присутні в таких виробах, як холодильники і аерозольні балончики, було вилучено із вжитку. Попит на заміну речовин, які називаються ГХФВ (гідрохлорфторвуглеводні) і ГФВ (гідрофторвуглеводні), збільшився. Багато з них є потужними парниковими газами.
Питання озонової діри свідчить про важливість довгострокового моніторингу атмосфери і досліджень, без яких руйнування озону б не слабшало і, можливо, не було б виявлене до того, як більш серйозні пошкодження стали очевидними. Монреальський протокол є яскравим прикладом співпраці між вченими та особами, які приймають рішення, що призвело до успішного пом'якшення серйозних екологічних та соціальних загроз.

Діяльність людини продовжуватиме змінювати склад атмосфери. Програма Глобального спостереження за атмосферою ВМО "продовжуватиме свій надзвичайно важливий моніторинг, дослідження та оцінювання з метою надання наукових даних, необхідних для розуміння і, в кінцевому рахунку, передбачення змін в навколишньому середовищі в регіональному і глобальному масштабах.

Генеральний секретар ООН в Метеосвіті


30 жовтня, павільйон Метеосвіту, частина Всесвітньої виставки Eкспо 2010 в Шанхаї, Китай, прийняв 809 856 відвідувача: Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй Пан Гі Муна.
"Погода, клімат та екосистеми є найважливими глобальними питаннями", сказав Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у посланні." Вони перетинають кордони, зачіпають всіх нас, формують майже кожен аспект нашого життя -- від місць, де ми проживамо, до їжі, яку ми споживаємо і наших робочих місць... Зараз, як ніколи, нам потрібно більше інформації і інструментів, щоб допомогти зміцнити нашу стійкість і можливості адаптації до несприятливих наслідків."
Генеральний секретар ООН відвідав павільйон разом з Генеральним секретарем Всесвітньої метеорологічної організації Мішелем Жарро і Чженом Гогуаном, Адміністратором Китайської метеорологічної Адміністрації.
Метеосвіт проходив з травня по жовтень. Це був перший за всю 159-річну історію Всесвітніх виставок Expo метеорологічний павільйон. Удостоєний нагороди павільйон продемонстрував, як ВМО і національні Метеорологічні і гідрологічні служби допомагають населенню підготуватися для екстремальних погодних та водних подій, мінливості клімату і зміни клімату, і краще підготувати міста до сильних ураганів та інших небезпек.
Метеосвіт відбувся за спільної ініціативи Всесвітньою Метеорологічною організаціїі та Китайської Метеорологічної Адміністрації, в партнерстві з Міжурядовою групою експертів з питань зміни клімату, Групою зі спостережень за Землею, Європейською організацією з експлуатації метеорологічних супутників, і Асоціацією гідрометеорологічного обладнання.


Генеральний секретар ООН

Зараз більше, ніж будь-коли, нам потрібні інструменти для адаптації

"Важко повірити, що це є перший в історії метеорологічний павільйон за півтора століття Всесвітніх виставок. Зрештою, погода, клімат та екосистеми є квінтесенцією глобальних
питань. Вони не мають кордонів, зачіпають нас усіх, формують майже кожен аспект нашого життя – від місця, де ми живемо, до їжі, яку ми споживаємо і робочих місць, які ми маємо.
Зараз більше, ніж будь-коли, ми розуміємо глибокий вплив, який людська діяльність чинить на стабільність клімату та здоров'я екосистем, які підтримують нас. Зараз, як ніколи, нам потрібна краща інформація та інструменти, щоб допомогти нам зміцнити стійкість і адаптацію до несприятливих наслідків.
Зміна клімату є не якийсь майбутній сценарій – вона відбувається тут і сьогодні, несучи з собою нові виклики для нашого спільного майбутнього. Метеосвіт ілюструє, як міжнародна метеорологічна спільнота, працюючи разом під егідою Агенції ООН, може поліпшити безпеку та добробут мільйонів людей.

Я вітаю Всесвітню метеорологічну організацію, Китайську метеорологічну адміністрацію, і усіх інших партнерів, які зробили великий внесок у нашу роботу для розбудови кращого світу. Цей павільйон мав великий успіх. "


ПОГОДА І КЛІМАТ

Від помірного до сильного очікується вплив La Niсa у 2011 році

Від помірної до сильної очікується дія La Niсa в екваторіальній частині Тихого океану, швидше за все, ця тенденція продовжиться до першого кварталу наступного року за даними ВМО Ель Niсo /La Niсa Оновлені Дані. Майже всі прогнози моделі передбачають продовження і можливе подальше посилення цього впливу Ла Niсa для наступних 4-6 місяців і більше, приймаючи до уваги події в першому кварталі 2011 року.
Течія La Niсa розвивалась швидко в червні та липні 2010 року після дисипації 2009-2010
Ель Niсo в квітні. З серпня течія була від помірної до сильної.
Див прес-реліз і звіт:
h t t p : / /w w w.wmo . i n t / p a g e s /mediacent re/pres s _ releases /pr_900_en.html


Безпрецедентні серії екстремальних погодних умов у 2010 році.

Липень та серпень цього року були відзначені рядом безпрецедентних екстремальних погодних явищ. Суворі мусони в Пакистані та інших країнах Південно-Східної Азії
в серпні були посилені явищем Ла Niсa, що виникло в Тихому океані. Рівні води в північній частині Пакистану були найвищими за 110 років.
Китай зазнав найсильнішу повінь за останні десятиліття з сильними зсувами. Більше 12 мільйонів китайців, як повідомляється, втратили свої будинки. До середини серпня в Китаї Метеорологічна Адміністрація видала понад 620 прогнозів та ранніх попереджень, з яких 223 пов'язані з сильним дощем, 176 були пов'язані з високою температурою і 34 попередження тайфуну.
Тим часом спека в Російській Федерації викликала драматичні, масивні лісові пожежі,
деякі села згоріли повністю. В Москві спостерігався самий жаркий липень з початку метеорологічних записів 130 років тому з температурами вище за середню довгострокову на 7,8 ° C. За даними Росгідромету, останні дослідження клімату не показали жодних записів подібних високих температурах з 10 і 11 століть у древній Росії.
У серпні 200 км2 айсберга зруйнував крижаний покрив Гренландії, найбільший з початку спостережень в 1962 році. Хоча десятки тисяч айсбергів відділяються щорічно з льодовиків Гренландії, розмір цього нагадує айсберги Антарктики.

Необхідний час, щоб встановити, чи обумовлені ці явища змінами клімату. Тим не менш,
послідовність, у відповідності з прогнозами Міжурядовою Групи Експертів з питань зміни клімату, більша частота та інтенсивність екстремальних погодних явищ пов'язана з глобальним потеплінням.

Дослідження екстремальних кліматичних явищ у центрі уваги Всесвітньої Програми досліджень клімату з такими ініціативами, як семінар з оцінки ризиків в Парижі (див.
наступну статтю).

Див. коментар по інтенсивності і частоти екстремальних погодних явищ: http://www.wmo.int/pages/mediacentre/news/extremeweathersequence_ en.html#ipcc


Дослідники й страховики працюють в напрямку кращих оцінок ризиків

Останні рекордні повені в Пакистані, Індії та Китаї, а також періоди сильної спеки і пожеж у Російській Федерації показали необхідність поліпшення оцінки ризиків, щоб допомогти особам, які приймають рішення і громадськості.
В рамках Всесвітньої Програми досліджень клімату було проведено семінар при ЮНЕСКО в Парижі, Франція, у вересні, для обговорення питань оцінки ризиків від сильної спеки і ураганів. Більше 130 спеціалістів з 32 країн з таких різноманітних галузей, як метеорологія, статистика та страхування взяли участь у семінарі.
У деяких виступах вказано на ймовірність того, що південно-східні Азіатські повені та посухи в Росії влітку цього року були пов'язані з більш високими атмосферними температурами, з проливними мусонними дощами. Було відзначено, що кількість опадів була пов'язана із швидким розвитком La Niсa, в той час, як попередні Ель Niсo залишили аномально високу температуру поверхневих вод в Індійському океані навколо Північної Індонезії, що надало додаткової вологи в мусонних дощах. Таким чином, стійкі високі температури над Російською Федерацією були, ймовірно, більш інтенсивними і більш тривалими через глобальне потепління.
Прослушать

Хоча ці зв'язки досить вірогідні, їх важко довести як моделі, оскільки вони не відтворюють дуже добре мусонні дощі, і блокування погано піддається моделюванню. Краще розуміння базових процесів, що призводять до екстремальних ситуацій, і більш висока здатність моделі, таким чином, має вирішальне значення для кращої оцінки ризику. Біла книга готується розробити детальні рекомендації до дії.
Дивись ВПДК нові сторінки:http://www.wcrp-climate.org/documents/ezine/WCRPnews_12102010.pdf

Основні кліматичні змінні, оновлені для Глобальної системи спостереження за кліматом

Для урядів, з точки зору їх відповідальності, щоб зрозуміти і управляти відповідно до зміни клімату, необхідні безперервні глобальні спостереження основних кліматичних змін в атмосфері, на землі, в океанах і в космічному просторі. Відповідь на цю потребу викладена у статтях 4 і 5 Рамкової Конвенції про зміну клімату (РКЗК ООН), співвідповідачами Системи Глобальних спостережень за кліматом ВМО.

Оновлений п'ятирічний імплементаційний план встановлення пріоритетів та планування Системи глобальних кліматичних Спостережень був опублікований і буде розглянутий на наступній нараді РКЗК ООН Допоміжним органом з Наукових і Технологічних консультацій, яка буде проведена спільно з КС 16 в Канкуні, Мексика.

50 основних кліматичних змін

Оновлений імплементаційний План враховує поточний стан Системи глобальних кліматичних Спостережень, останні досягнення у галузі науки і техніки, підвищену увагу до адаптації, активізації зусиль для оптимізації заходів з пом'якшення наслідків та необхідність покращення прогнозів зміни клімату. Перелік на даний час налічує 50 основних кліматичних змін, в тому числі вологості грунту, вуглецю в грунті, і вміст кисню в океані, і визнає, роль хімічних речовин-прекурсорів у формуванні озону та аерозолів, поряд з іншими метеорологічними, океанографічних і біогеофізичними змінами.

Витрати на реалізацію плану оцінюються в 2,5 млрд. $ США на рік, понад витрати на
існуючі мережі, системи і діяльність на підтримку клімату. Витрати включають витрати на супутникові спостереження та на океанографічні, а також удосконалення мереж як в країнах, що розвиваються, так і в розвинутих країнах. Імплементаційний План зазнав двомісячного веб-огляду науковим співтовариством і всіма спонсорами Системи глобальних кліматичних Спостережень.
Дивись повний імплементаційний План:
http://www.wmo.int /pages/prog/gcos/Publications/gcos-138.pdf

Пакети даних щодо температур поверхні на початку 21-го століття

У 21-му столітті особи, які приймають рішення, вимагають прозорої, надійної інформації про наш мінливий клімат. Особи, які приймають рішення, повинні бути впевнені у пакетах даних спосетережень, які є основою покоління кліматичної продукції і якість послуг клімату. При дуже значних зусиллях і на обмежених бюджетах, вчені-кліматологи і національні метеорологічні служби підготували новаторські пакети кліматичних даних щодо приземної температури повітря та інших змінних, потрібні для кращого розуміння зміни клімату та її основних причин. Для вирішення цієї проблеми, ініціатива під назвою “Створення пакетів даних щодо приземної температури, щоб протистояти викликам 21-го століття” стартувала у вересні 2010 року з практикуму, організованого UK Met Office Hadley Center, за участю 80 кліматологів, метеорологів, статистиків, спеціалістів з програмного забезпечення, операторів мережі та архіву з усіх регіонів ВМО. Обговорення стосувалися інтегрування записів даних щодо приземної температури повітря та пов'язаних з ними до єдиного сховища даних; глобального банку даних; використання цього банку даних для проведення декількох незалежних оцінок температури; послідовного бенчмаркінгу (порівняльний аналіз окремих параметрів); інструментів та підтримки користувача.

Ініціатива буде грунтуватися на існуючих програмах. Її основні цілі полягають у наступномц:

 • Узгодити вилучення даних, їх аналіз та контроль;

 • Рекомендувати заходи щодо забезпечення прозорості та простежуваності даних;

 • Започаткувати широку підтримку з боку експпертного співтовариства, в тому числі поза межами кліматологічної спільноти, таких, як експерти в галузі метеорології та статистики;

 • Забезпечити, щоб базою даних користувались широкі кола зацікавлених сторін і вони були доступні для всіх країн-членів ВМО та зацікавлених сторін;

 • Розробка інструментів і методів для пріортитетної допомоги користувачам з країн, що розвиваються. Семінар був організований Всесвітньою метеорологічною організацією, Всесвітньою програмою досліджень клімату. Глобальною системою спостережень за кліматом, Королівським метеорологічним товариством та Метеорологічний Центром, Університетом Ексетер, американським Національним центром кліматичних даних та Управлінням США з питань Глобальної системи спостережень за кліматом.

Широка участь має вирішальне значення для успіху цієї ініціативи. Спеціально створені для цього команди, за участю країн-членів ВМО та Секретаріату ВМО, організовані за наступними напрямками:

 • Відкритість та прозорість щодо якості даних та їх походження;

 • Існуючі глобальні бази даних і продукції;

 • Просторова інтерполяція;

 • Порівняльний аналіз і оцінка;

 • Створення продуктів, інтсрументів і візуального матеріалу;

 • Широка участь країн-членів ВМО, науковців та громадськості;

 • Управління.

Детальніші дані та продукція з Європейського центру

Європейський центр середньострокових прогнозів погоди збільшив роздільну здатність свого набору даних, вільно доступних для всіх країн-членів ВМО, до 0,5 градуса за широтою та довготою сітки, що значно підвищує її цінність та корисність.
Центр також розширив доступ до повного спектру своєї продукції для національних метеорологічних та гідрологічних служб при зниженій максимальній вартості ліцензії для некомерційного використання. Ця нова служба пропонує нові переваги для країн-членів ВМО в змозі вивчити і використовувати повний спектр високоякісних продуктів Центру.

Париж приймає Міжнародний Форум Погоди
  
Ведучі програм про погоду з усього світу обмінялися досвідом у жовтні цього року в Парижі, Франція з нагоди 7-й Міжнародного Форуму Погоди. Ведучі програм про погоду також розмовляли з китайськими метеорологами наживо, в Шанхаї, Китай, через відеоконференцію - посилання на павільйон Метеосвіту на Всесвітній виставці 2010 року.

Організований французьким метеорологічним товариством спільно з ВМО, цьогорічний Міжнародний Форум Погоди зосередив увагу на повенях.

Форум проводиться щорічно для громадськості, ЗМІ та науковців з метою обговорення питань, пов'язаних з погодою, зміною клімату та впливом на навколишнє середовище. Більше 15 000 відвідувачів взяли участь у заході, в ході якого були дискусії, ігри та семінари для громадськості, організовані навколо п'яти тем: погода, клімат, навколишнє середовище, енергетика, космос і вода.

Нове в режимі онлайн

Метеотерм: Останні погодні та кліматичні терміни

Остання версія Метеотерму, термінологічної бази даних Всесвітньої метеорологічної організації, тепер доступна безкоштовно в Інтернеті. Налічуючи майже 42 500 статей, Метеотерм є найбільшою у світі багатомовною базою даних погодної та кліматичної термінології. Англійська мова є головною, кожний термін перекладений на 5 мов: арабську, китайську, французьку, російську та іспанську мови.

База даних включає Міжнародний метеорологічний словник, Міжнародний глосарій по гідрології та пов'язані з ними наукові терміни з документів ВМО. Вона постійно оновлюється мовними службами ВМО. Спочатку розроблена в якості довідника для письмових та усних перекладачів, внаслідок позитивних відгуків від національних служб погоди, міжнародних організацій широкої громадськості база даних ВМО була оновлена і доступ до неї був розширений.

Куточок для молоді.


ВМО запровадило «Куточок для молоді» на своєму веб сайті для всесвітнього дня навколишнього середовища у червні. Ця рубрика доступна англійською та французькою. Куточок для молоді містить в собі оповідання, відео ігри та досліди. Першоджерелами є національні погодні та кліматичні агенції або міжнародні організації з дитячими сторінками таких як ВМО.
Ми вітаємо зворотній зв'язок так само як і побажання читачів щодо нових матеріалів. Ми заохочуємо Членів використовувати сайт у підготовці до наступаючого Всесвітнього Метеорологічного Дня 23 березня 2011 року, що зосереджуються на темі: «Клімат для Вас».
Див: http://www.wmo.int/youth/

Прогнозування погоди для астрономів.

Нова функція айфонів зараз доступна для любителів спостереження за зірками.
Передбачення погоди та функція для астрономів, все це зроблено на добровільній основі охоплює більш ніж 4076 місце розташувань в північній Америці, та зараз стало доступним для стандартного використання для багатьох обсерваторій та аматорських обсерваторій.
Дивіться Метеосвіт в режимі он-лайн повну версію того як канадський метеоролог діляться своїми захопленням зірками через високоточні, доступні прогнози погоди для астрономів в усьому світі.
<Повернутись до списку статей
Гідрометеоцентр
Інформація для ЗМІ
Послуги
Погода і здоров’я
Метеорологічні попередження
Пожежна небезпека
Гідрологічні попередження
Супутникова інформація
Радарна інформація
Транскордонне співробітництво в басейні р. Дністер
Карта пожежна небезпека

ПАМ’ЯТКА керівникам та працівникам гідрометеорологічних організацій щодо дій в умовах воєнного стану

Модернізація Української гідрометеорологічної служби у співпраці з Фінським метеорологічним інститутом

Навіщо світу потрібні метеорологи?