Україна є членом
Всесвітньої
Метеорологічної
Організації

Б.ДНІСТР.
інше містоБахмутАсканія НоваБ.Дністр.Б.ЦеркваБаришівкаБаштанкаБердянськБереговоБережаниБехтериБіловодськБілогорськБілопілляБобринецьБогодухівБолградБориспільБотієвоБродиВ.БерезнийВ.БурлукВ.ВолинськийВ.Олександр.Вес.ПоділВилковоВінницяВознесенськВолновахаГадячГайворонГайсинГенічеськГлухівГубинихаГуляй ПолеДебальцевоДніпроДолинаДолинськаДонецькДрогобичДружбаДубноЖашківЖитомирЖмеринкаЗапоріжжяЗатишшяЗвенигородкаЗнаменкаЗолотоношаЗолочівІвано-ФранківськЧорноморськІзмаїлІзюмК.ПодільскийКам'янкаКанівКерчКиївКирилівкаКропивницькийКобелякиКовельКоломакКоломияКомісарівкаСлобожанськеКонотопКоростеньПокровськКрасноградКременецьКривий РігКуп'янськЛебединЛозоваЛубниЛуганськЛуцькЛюбашівкаЛюбешівЛьвівМаневичіМаріупольМелітопольМиколаївМиронівкаМіжгір'яМог.-ПодільсМостискаН.ВолинськийН.ВоротаН.КаховкаН.СірогозиН.СтуденийН.УшицяНіжинНікопольНоводністровськНовомиргородНовопсково.ЗмiїнийОвручОдесаОлевськОстерОчаківПавлоградПервомайскПлайПожежевськаПокошичиПолтаваПомошнаПрилукиПришибРава-РуськаРахівРівнеРоздільнаРомниСаратаСарниСватовоСвітязьСвітловодськСелятинСеменівкаСербкаСинельниковоСімферопольСлавськеСмілаСновськСтрийСтрілковеСумиТернопільТетерівТроїцькеТуркаУжгородУманьФастівХарківХерсонХмiльникХмельницькийХорлиХустЧаплиноЧеркасиЧернівціЧернігівЧигиринЧорнобильЧорноморськеЧортківШепетівкаЯворівЯготинЯмпільЯремча
12 серпня
5:53
14:20
20:13
Поточна погода
28.3 °
Вітер
5 м/c
Волог.
53 %
Тиск
757 мм рт. ст.
Прогноз
Погоди
13.08 Сб 14.08 Нд 15.08 Пн 16.08 Вт 17.08 Ср
Ніч День Ніч День Ніч День Ніч День Ніч День
Хмарність та опади
Температура, °C 20..22 29..31 20..22 30..32 20..22 30..32 21..23 30..32 21..23 32..34
Вітер, м/c 7-12 7-12 5-10 5-10 3-8 3-8 5-10 5-10 3-8 5-10
Напрям вітру
Iнформаційний бюлетень ВМО Метеосвіт за липень 2012 року

 

Конференція Ріо +20

Конференція Організації Об'єднаних Націй з питань сталого розвитку (Ріо +20), що відбулась у Бразилії 20-22 червня, визнала зміну клімату як одну з найсерйозніших загроз для сталого розвитку та прийняла важливі рішення з ключових питань на шляху до сталого розвитку. Підсумкова Декларація конкретно визнала важливість відповідної наукової інформації для підтримки прийняття рішень.

Ріо +20 підтвердила, що вода є основою сталого розвитку та підкреслила його важливе значення в трьох вимірах – довколишньому, економічному, соціально-політичному - сталого розвитку. Підсумкова Декларація ще раз підтверджує, що загальний доступ до безпечної питної води та санітарії є фундаментальним правом людини. Вона також підкреслила необхідність вирішення проблеми стічних вод.

Зниження ризику лих, один з пріоритетних напрямків діяльності ВМО, у Підсумковій Декларації також визнається важливим внеском на шляху до сталого розвитку. Учасники визнали, що, незважаючи на те, що втрата людських життів від стихійних лих значно скоротилася за останні 50 років – зокрема, завдяки більш точним раннім попередженням, що видаються національними метеорологічними та гідрологічними службами під егідою ВМО - набагато більше має бути зроблено, тим більше, що частота та інтенсивність таких екстремальних явищ, ймовірно, зросте в результаті зміни клімату.

ВМО організувала два паралельні заходи на Ріо +20, один – щодо Глобальної рамкової основи для кліматичного обслуговування, інший - Нараду високого рівня з національної політики – щодо боротьби із посухою. Представники ВМО також брали участь у кількох побічних заходах, організованих установами-партнерами в системі Організації Об'єднаних Націй. Генеральний секретар, в якості голови Агенції ООН з питань води, головував та взяв участь у низці заходів з нагоди Дня Води ООН. Він також був запрошеним промовцем на урочистій церемонії заключення тристоронньої Угоди про співробітництво між Африкою, Бразилією та Францією у МОК (Міжурядова океанографічна комісія) ЮНЕСКО під час паралельного заходу «Знай наш океан, захисти наші морські скарби, дай шанс мешканцям океану».

У Кореї проходить 4-я сесія СКОММ (Спільна технічна комісія ВМО/МОК з питань океанографії та морської метеорології)


Четверта сесія 4-я сесія Спільної технічної комісії ВМО/МОК з питань океанографії та морської метеорології (СКОММ-4) залучила близько 140 учасників з 47 держав-членів і територій, а також 4 міжнародних організацій до участі у заході, що відбувся у місті Єосу, Корея, 28-31 травня. Республіка Корея приймала захід, що співпав у часі з Всесвітньою виставкою «Живий океан і узбережжя", що проводилась в Єосу.

 

Науково-технічний семінар відбувся 24 і 25 травня напередодні сесії, яка проходила з 28 по 31 травня. Ряд істотних досягнень у відповідності до узгодженого плану роботи було здійснено за два з половиною роки з часу попередньої сесії. Найбільш помітними з них є:

*    Глобальна система спостережень за океаном (ГСНО) оголосила, що,

      досягнувши 62 відсотків вимог, зазначених у Глобальному плані

      впровадження системи спостережень за кліматом (ГСНК-138,

      переглянутому у 2010 році), продовження її зростання потребуватиме нових

      ініціатив;
*    Доповідь  щодо просунутої стадії пілотного проекту, спрямованого на те,

      щоб зробити міжнародні океанографічні дані та обмін інформацією МОК

      (МОДОІ) сумісними з Інформаційною системою (ІС) ВМО;

*    Впровадження нової системи інформаційної безпеки морського

      судноплавства у Північному Льодовитому океані,

             та

*    Започаткування демонстраційних проектів прогнозування затоплень

      прибережних районів (ППЗПP) у Бангладеш і Домініканській Республіці.

 

Майбутні пріоритетні завдання, визначені на СКОММ-4, включають в себе:

* Довгострокове підтримання ГСНО та її подальшого зростання;
*     Внесок до запровадження Глобальній рамкової основи для кліматичного

       обслуговування (ГОКО);

  Просування стандартів та передового досвіду в області спостережень та

  управління даними та сприяння подальшому розвитку порталу океанічних

  даних;
*     Підтримка розвитку оперативних служб прогнозування стану океану

       та

*     Підтримка заходів з метою зниження ризику лих у прибережних зонах та

  розвитку морських метеорологічних служб,  пов'язаних з морською

  безпекою.

 

СКОММ-4 обрала пана Йохана Стандера (Південна Африка) та д-ра Надію  Пінарді (Італія) співголовами СКОММ з питань метеорології та океанографії відповідно.

 

4-а Міжнародна конференція з питань Повторного аналізу

4-а Міжнародна конференції з питань Повторного аналізу Всесвітньої програми досліджень клімату (ВПДК), що відбулася 7-11 травня у Сполучених Штатах Америки, надала можливість для глобального співтовариства обговорити прогрес у здійсненні спостережень та моделюванні і виявленні проблем та можливостей, пов'язаних з повторним аналізом у майбутньому. У конференції взяли участь близько 250 учасників - в тому числі 24 студентів та 55 вчених -  початківців з 26 країн, вона надала чудову можливість для спонсорів і вчених з усього світу для обговорення останніх і майбутніх розробок у створенні, оцінці та використанні продукції повторного аналізу.

Міждисциплінарна програма конференції сприяла діалогу між різними центрами, які виробляють та / або використовують продукцію повторного аналізу. Вона охоплює більшість аспектів повторний аналіз атмосфери, океану, суші і льоду, а також розробка поля Землі системи засвоєння даних і повторного аналізу. Він також включав всеосяжний огляд різних користувальних додатків та поглиблене обговорення засвоєння даних і статистичних методів для поєднання об'єднання моделей і спостережень у матеріалах повторного аналізу.

Червоною стрічкою, що проходила через усю конференцію, було ствердження сталого та кількісного прогресу, досягнутого за останні роки. Багато учасників наголошували на міжнародній координації, як найважливішому факторі обміну знаннями та передовим досвідом у створенні, продукуванні та використанні даних. Початкова робота у використанні продуктів повторного аналізу  досліджень, пов'язаних з кліматичними службами, є також обнадійливою, і заслуговує на увагу з боку відповідних центрів розвитку та фінансових установ. Молоде покоління вчених заявило про необхідність додаткових вказівок та підтримки у продовженні їх роботи, кар'єрному рості та розвитку  повторного аналізу.

Заключна доповідь конференції ВПІК буде включати в себе основні моменти, проблеми і можливості та висвітлення шляху вперед на основі матеріалів від учасників.

 

Японська Метеорологічна Агенція запускає суперкомп'ютерну систему

Японська метеорологічна агенція (ЯМА) розпочала 5 червня використання суперкомп'ютерної системи  останнього покоління HITACHI SR16000/M1. Нова система приблизно в 30 разів швидша, ніж її попередник, і може здійснити більше 800 трлн.  обчислень плаваючої крапки за секунду. З її допомогою ЯМА націлена на поліпшення метеорологічної інформації для зниження ризику лих та авіаційних послуг. Нова система буде оперувати більш складними атмосферними та океанічними моделями, в результаті чого передбачається більша точність короткострокового та довгострокового прогнозування.

 

 Місцеву Модель Прогнозування (ММП), з горизонтальною роздільною здатністю 2 км, планується ввести в експлуатацію до літа. В даний час проходять її випробування на сході Японії кожні три години, роблячи дев’ятигодинні прогнози. Збільшена роздільна здатність дозволить моделі більш точно визначати дані температури, вітру та опадів по відношенню до місцевої топографії. ММП буде надавати своєчасну, густу мережу послуг для підтримки авіаційних операцій, особливо в околицях Міжнародного аеропорту Токіо (Haneda). В кінці свого першого року роботи модель буде змінена, аби охопити всю країну і працювати погодинно, оперуючи з більш складними метеорологічними прогнозами для подальшого зменшення загрози лих та безпеки польотів.

 

ЯМА також планує покращити роздільну здатність численних моделей прогнозування протягом року:

 - Вертикальна роздільна здатність глобальної спектральної моделі (GSM)

буде збільшена з 60 до 100 шарів,

 - Вертикальна роздільна здатність мезомасштабної моделі (МММ) буде   збільшена з 50 до 75 шарів,

- Горизонтальні та вертикальні роздільні здатності як однотижневої

системи ансамблевого прогнозування (ОСАП) і системи ансамблевого прогнозування Typhoon (САПТ) буде змінюватися від 55 км та 60 шарів (TL319L60) до 40 км та близько 100 шарів (TL479L100), відповідно. ЯМА також збільшить розмір ансамблю САПТ від 11 до 25.

 

Зміна клімату в Тихому океані


 Вразливість тихоокеанських острівних країн до зміни клімату набула значного резонансу у засобах масової інформації, включаючи прохання Кірібаті в березні, з приводу того, щоб все населення було переміщене на Фіджі, аби уникнути підвищення рівня моря. Тим не менш, до недавнього часу детальна наукова інформація щодо наявної в цих країнах ситуації була обмеженою. Нова доповідь, випущена Австралійським бюро з метеорології та Співдружністю з наукових та промислових досліджень (СНПД) допомагає заповнити цю прогалину. Двотомна наукова доповідь «Зміна клімату в Тихому океані: наукова оцінка і нові дослідження" є явним свідченням того, як змінився клімат в Тихому океані і як, за прогнозами, зміниться в майбутньому.

Доповідь забезпечує найбільш повний науковий аналіз зміни клімату в Тихоокеанському регіоні. Том 1 містить регіональний огляд. Том 2 надає індивідуальні звіти для 15 країн.

Повний текст доповіді можна завантажити за адресою www.pacificclimatechangescience.org.

 

Женевський фестиваль 2012: Виставка води, організована Агенцією

                              ООН з питань води та ВМО

Виставка води, організована Агенцією ООН з питань води та ВМО, відбудеться навколо фонтану, який розташований в самому серці Jardin Anglais у Женеві 2-12 серпня. На виставці будуть представлені різні аспекти води в сучасному суспільстві та її функції в якості ключового елемента в численних секторах. Будуть виділені можливості, а також проблеми, пов'язані з управлінням водними ресурсами, збільшуючи сприйняття коштовності у всіх цих областях.

<Повернутись до списку статей
Гідрометеоцентр
Інформація для ЗМІ
Послуги
Погода і здоров’я
Метеорологічні попередження
Пожежна небезпека
Гідрологічні попередження
Супутникова інформація
Радарна інформація
Транскордонне співробітництво в басейні р. Дністер
Карта пожежна небезпека

ПАМ’ЯТКА керівникам та працівникам гідрометеорологічних організацій щодо дій в умовах воєнного стану

Модернізація Української гідрометеорологічної служби у співпраці з Фінським метеорологічним інститутом

Навіщо світу потрібні метеорологи?