Офіційний візит делегації з УкрГМЦ до Фінляндії, Гельсінкі
Триває фінсько-український проєкт FMI-UHMC по модернізації гідрометеорологічної мережі в Україні, який спрямований на часткову автоматизацію моніторингу погоди на території України з метою підвищення якості прогнозування і попередження небезпечних метеорологічних явищ.
У рамках його реалізації Фінський метеорологічний інститут запросив заступника директора УкрГМЦ Юрія Бурлаку; керівника проєкту з українського боку, радника директора УкрГМЦ, Постійного представника України при ВМО Миколи Кульбіди з міжнародних питань Олега Скоропада; начальника відділу нормативного і методичного забезпечення УкрГМЦ Ірину Васинюк, провідного синоптика відділу метеорологічних прогнозів УкрГМЦ Аллу Білозерову та заступника директора з моніторингу Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського Олену Косовець-Скавронську.
Офіційна делегація брала участь у засіданні Ради директорів проєкту, де підвели підсумки та обговорили наступні кроки та плани з реалізації в прийдешньому році. Також відбулася зустріч з представниками Міністерства закордонних справ.
Під час візиту, в Фінляндії, відбувся Форум Балтійських країн з питань організації допомоги Україні за наслідками військової агресії росії, куди була запрошена делегація для виступу з презентацією від імені УкрГМЦ.
Фінський інститут навколишнього середовища (SYKE) влаштував зустріч зі своїми співробітниками для обміну досвідом за напрямками гідрології та моніторингу забруднення вод. Вивчатимемо можливості щодо співпраці.
Відвідали виробника метеорологічного обладнання для ознайомлення з їх метеорологічними комплексами, приладами, сенсорами та програмним забезпеченням.
З фінськими колегами та керівниками проєкту обговорено потреби щодо адаптації послуг з прогнозування погоди та попереджень про небезпечні та стихійні явища в УкрГМЦ, заплановано подальші спільні кроки у цій сфері.
Продовжили роботи з розробки дорожньої мапи розвитку мережі спостережень в Україні у рамках проєкту.
Також мали можливість ознайомитись з роботою метрологічних лабораторій, їх методологією, обладнанням для радіаційного моніторингу та організацією робочого процесу в Фінському метеорологічному інституті.
Ми безмежно вдячні уряду Фінляндії та колегам з Фінського метеорологічного інституту, що в такий важкий для України час ми продовжуємо співпрацювати, розвивати, вдосконалювати та модернізувати гідрометеорологічну мережу України.