Агрометеорологічні умови квітня 2024 року

У нинішньому році початок періоду активної вегетації усіх с.-г. культур, який співпадає з переходом середніх добових температур повітря через +10 °С у бік підвищення, на всій території країни розпочався на 2-3 тижні раніше середніх багаторічних строків – у кінці березня. Відповідно до ранніх строків переходу відбулося прискорене накопичення ефективного тепла.

Упродовж квітня в Україні переважала тепліша звичайного погода. Агрометеорологічні умови для росту, розвитку та сівби усіх с.-г. культур були сприятливими. Швидке накопичення ефективного тепла починаючи з другої половини березня та у квітні, обумовило прискорений розвиток ранніх зернових, плодових та ягідних культур. У кінці місяця на посівах озимини розпочався ріст стебла, на окремих площах південних та центральних областей розпочалося колосіння озимої пшениці (утворення колосу), що майже на місяць раніше середніх багаторічних строків. Стан посівів озимих і ранніх ярих зернових культур був переважно добрий.

Масово цвіли вишні, черешні, груші, сливи, яблуні. Несприятливим явищем для запилення плодових та ягідних культур були інтенсивні зливи. Одночасно, у квітні погодні умови сприяли поширенню грибкових захворювань на багатьох видах плодових, найбільше кісточкових.

Заморозки, які спостерігалися у третій декаді квітня під час цвітіння плодових та утворення сходів с.-г. культур, не досягали небезпечного критерію та тривалості дії і значної шкоди рослинам не завдали.

Запаси продуктивної вологи в орному та метровому шарах ґрунту на більшості площ під усіма с.-г. культурами були достатніми та оптимальними, у деяких районах західних та північних областей місцями спостерігалося перезволоження верхніх шарів ґрунту.

 

При використанні та копіюванні інформації Українського гідрометерологічного центру посилання обов’язкове.

Версія для друку Опубліковано: 29 Серпня 2022