Агрометеорологічні умови листопада 2024 року
У листопаді агрометеорологічні умови для завершення вегетації озимих культур складалися цілком задовільно.
У першій половині місяця розвиток рослин ще повільно відбувався у теплі дні та майже припинявся у дні, коли нічна температура знижувалася до від’ємних значень. Переважання у більшості днів помірно теплої погоди з туманами та мрякою були сприятливим фактором для росту та розвитку озимини, особливо для пізніх посівів. На ряді площ були відмічені зміни у фазовому розвитку рослин – збільшилася площа розкущених посівів. Проте, через осінню засуху в початковий період розвитку, на окремих полях центральних та східних областей частина посівів залишалася у слабкому та слаборозвиненому стані, місцями посіви лише утворили нерівномірні сходи.
У другій половині листопада на всій території країни, із зниженням середньодобових температур нижче +3-5 °С, відмічалося припинення активної вегетації озимих культур і перехід рослин у фазу зимового спокою, за винятком крайнього півдня.
За оцінкою агрометеорологів стан рослин перед входом у зиму переважно добрий, на окремих площах центральних та північно-східних областей – задовільний. В залежності від строків сівби (більшу половину посівів було засіяно у жовтні) озимі культури перебували у фазах утворення вузлових коренів, 3-го листка та кущіння, на пізніх посівах – проростання зерна та утворення сходів.
При використанні та копіюванні інформації Українського гідрометерологічного центру посилання обов’язкове.