Щоденна гідрологічна ситуація

Мапа
Дані на: 
Умовні позначки

Огляд гідрологічного режиму водних об’єктів України

СТАНОМ НА 27.04.2024, 08:00

Протягом минулої доби продовжувалося формування хвилі водопілля на Верхньому Дніпрі в межах країни та на Десні нижче Розльот у Чернігівській області з добовим підвищенням рівнів води на 1-4 см; на Десні у Київській області, внаслідок підпору від Канівського водосховища, рівні води утримуються на досягнутих високих відмітках. На ділянці Десни Новгород-Сіверський-Розльоти спостерігається спад водопільної хвилі добовою інтенсивністю 4-6 см. На Верхньому Дніпрі, на Десні вище Чернігова (в межах країни) та у створі поста Морівськ та її притоці р. Снов утримується затоплення заплав, порушення транспортного сполучення з рядом прирічкових сіл водами річок Дніпро, Десна у Чернігівському, Новгород-Сіверському, Корюківському та Ніжинському районах Чернігівської області.

Триває розвиток дощового паводку на притоках Середнього Дніпра (Житомирська, Київська обл.) з добовим підвищенням рівнів води на 10-26 см; на малих притоках Десни рр. Снов, Кошівка (Чернігівська обл.) та річках суббасейну р.Прип'ять в межах Житомирської та Рівненської областей (рр.Случ,Горинь, Уборть, Уж, Норин) - на 1-14 см, а на р.Тня - на 34 см за добу з подальшим збільшенням шару води на заплаві у верхів'ї Ужа та на його притоці р.Норин.

На решті річок рівнинної території країни рівні води переважно знижувались у межах 1-11 см за добу.

Внаслідок пропуску води через каскад дніпровських водосховищ, на водосховищах спостерігались коливання рівнів води, які не перевищували 0,3 м, у верхній частині Кременчуцького водосховища відмічалось різке зниження рівня води на 0,5 м, спостерігається зменшення затоплення заплав та понижених прирічкових територій у Черкаській області.

Внаслідок добігання води по руслу, відмічалось підвищення рівнів води на ділянці Тиси Вилок-Чоп та Латориці біля Чопа на 30-50 см, на ділянці Дністра Журавне-Галич та окремих його приток, Прута Коломия - державний кордон та Ужа біля Ужгорода - на 1-12 см за добу, в межах русел річок та без негативних наслідків. В результаті дощів, на притоках Дністра в межах Вінницької та Хмельницької областей тривали підвищення рівні води на 2-9 см. На решті річок Карпат рівні води переважно знижувались з добовою інтенсивністю 1-18 см, на одамбованих ділянках річок Закарпаття на 28-34 см за добу. На Дністрі у створі поста Могилів-Подільський (Вінницька обл.) відмічався різкий спад рівня води на 1,0 м.

Утримується вода на заплаві у верхів'ї Прип'яті, р.Стохід, в середній і нижній течії р.Стир (Волинська, Рівненська обл.), у пониззі р.Сула (Полтавська обл.), р.Мертвовід (Миколаївська обл.), р.Савранка (Одеська обл.); зберігається часткове затоплення сільськогосподарських угідь прирічкових населених пунктів водами річок Прип'ять та Стохiд (Волинська обл.).

На р.Інгулець у створі поста Олександро-Степанівка (Кіровоградська область), внаслідок подачі води каналом Дніпро-Інгулець, перевищення відмітки виходу води на заплаву становить 0,55 м.

Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста "Метро" за минулу добу змінювався від 543 см до 503 см, а на 8 год 27 квітня становив 499 см над "0" поста (91,99 м БС). Температура води на 8 год 27 квітня становила 12 град. С.

Об'єм води у каскаді Дніпровських водосховищ (без Каховського вдсх.) станом на 24 квітня дорівнював 25,897 куб.км, що на 0,239 куб.км перевищує об`єм водосховищ при нормальному підпірному рівні (НПР).



Фактичні спостереження мережі гідрологічних постів (для авторизованих користувачів)

За доступом звертатись до Відділу договірної діяльності за телефоном +380 (44) 239-93-72, т/ф: +380 (44) 279-59-99