Щоденна гідрологічна ситуація
Огляд гідрологічного режиму водних об’єктів України
СТАНОМ НА 20.11.2024, 08:00
Протягом 19-20 листопада різких змін у гідрологічному режимі річок України не відбувалось: на більшості рівнинних річок утримувався меженний режим з підвищеною водністю після проходження невисоких паводків у жовтні - першій половині листопада; на притоках Прип'яті, Західному Бузі та його притоках розпочалось малоінтенсивне підвищення рівнів води на 1-7 см за добу, на решті рівнинних річок переважав незмінний водний режим.
На Верхньому Дніпрі в межах України (пост Неданчичі) та на пригирловій ділянці Прип'яті продовжується проходження невисоких паводкових хвиль загальною амплітудою підвищення 0,6 м та 0,4 м відповідно, з суттєвим збільшенням водності на 70-90 %. На ділянці Десни нижче впадіння її притоки р. Сейм (від поста Макошине і нижче по течії) продовжується формування другого максимуму невисокої паводкової хвилі амплітудою 0,8-1,0 м з добовою інтенсивністю 2 см; на нижній ділянці р. Сейм (притока Десни) триває формування паводку висотою 0,9 м із повільною інтенсивністю добового росту рівнів води 1 см, без загрози негативних наслідків.
На річках Закарпаття, на Пруті і Сіреті, їх притоках (Чернівецька та Івано-Франківська обл.) та на гірських притоках Дністра у Львівській області продовжувались незначні підвищення рівнів води до 18 см за добу, без негативних наслідків.
На р. Інгулець, внаслідок роботи каналу Дніпро-Інгулець, у створі поста Олександро-Степанівка (Кіровоградська обл.) перевищення відмітки виходу води на заплаву становить 0,6 м.
На окремих ділянках гірських річок Закарпаття та приток Дністра, річок Київської та Житомирської областей, малих річок басейну Прип'яті рівні води утримуються близькими до найнижчих меженних за багаторіччя, а на р. Турія (суббасейн Прип'яті), у верхів'ї р. Ворскла (суббасейн Середнього Дніпра) - спостерігаються нижчими за них.
На окремих ділянках річок суббасейнів Прип'яті (Волинська, Житомирська обл.), Середнього і Нижнього Дніпра (Київська, Черкаська, Полтавська, Харківська, Дніпропетровська обл.) утримуються ділянки стоячої води; у верхів'ї р. Оріль (суббасейн Нижнього Дніпра, Харківська обл.) - стік відсутній.
Внаслідок утримання нічних морозів, на поодиноких високогірних ділянках річки Прут, поодиноких ділянках малих річок Дніпропетровської області та на р. Лопань (суббасейн Сіверського Дінця) утримуються первинні льодові явища у вигляді заберегів.
Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста "Метро" за минулу добу змінювався від 476 см до 443 см, а на 8 год 20 листопада становив 458 см над "0" поста (91,58 м БС). Температура води на 8 год 20 листопада становила 5,2 град. С.
Об'єм води у каскаді Дніпровських водосховищ (без Каховського вдсх.) станом на 19 листопада дорівнював 20,038 куб.км (вільна ємність - 5,620 куб.км).
Фактичні спостереження мережі гідрологічних постів (для авторизованих користувачів)
За доступом звертатись до Відділу договірної діяльності за телефоном +380 (44) 239-93-72, т/ф: +380 (44) 279-59-99